Babanın arabayı vermemesi

Hahahhaha çevremde benim yaşımda olup araba alan insanlar ya ticaretle uğraşıyor ya da babasından parası var. O kıytırık arabalar bile artık öyle elin ekmek tutmasıyla alınabilecek düzeyi geçeli çok oldu. Neden araba almak için kredi çekeyim kardeşim Allah Allah. Ayda yılda bir ihtiyacım oluyor diyoruz sürekli seyahat etmek zorunda olan bir adam olsam neyse de.

Demek babanın da parası yok, ticaretle vb. uğraşmıyor niye zorluyorsun adamı? İyi o vakit "ailemin evi varken niye ev almak için kredi çekeyim?" der ömrünü dizlerinin dibinde geçirirsin. Zaten ne diyecek olsam bir bahane hazır, kolay gelsin sana.

Adam haftada 1 kere araba istiyor diye git kendi arabanı al demişler 😀😀 Allah sabır versin dostum yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi boykot etmeni tavsiye ediyorum.

Demek babanın da parası yok, ticaretle vb. uğraşmıyor niye zorluyorsun ada mı? İyi o vakit "ailemin evi varken niye ev almak için kredi çekeyim?" der ömrünü dizlerinin dibinde geçirirsin. Zaten ne diyecek olsam bir bahane hazır, kolay gelsin sana.

Ya ne boş yaptın be kardeşim. Babamın ekonomik durumu ile ilgili bilgi mi verdim ben sana da böyle bir çıkarım yaptın? Şu an araba almak için ya baban zengin olacak ya da sen ticari zekanla bir şeyler yapacaksın bunu diyorum sadece. Fakat babam malını kıymetli gördüğü için vermiyor arabasını. Araba alma imkanı var yani. Almaz ama. Anladın mı olayı?

Kaç yaşına geldim ehliyet var hala arabayı vermiyor. Sürekli lafını yapıyor yok kaza olur yok bilmem ne. Öz güvenimi de o kadar kırdı ki artık cidden araba sürmekten çekinir oldum. Kaza yaparım korkusu düştü içime. Arada bir habersiz alırsam anca öyle sürüyorum o da nadir. 18 19 yaşında tipler alıp şehirlerarası yolculuk yapıyor ben hala cadde içinde sürmek için bile alamıyorum arabayı. Böyle yetiştirdiklerinden zaten öz güvensiz oldum çıktım. İleride çocuğunuz olursa böyle şeylerde serbest olun biraz.

Çözümünü buldunuz mu?

Maalesef çalışıp kendi arabanı alman lazım. Aranızda bir arabanın lafı oluyorsa tavrını koymalısın, aynı evde bile yaşamamalısın. Mesele araba değil, baba oğul arasında mal mülk lafı olmaz. Olursa da o adamdan baba olmaz.

Ya arkadaş babanıza azıcık tavrınızı koyun 24 yaşındasın ne bu korkaklık ben 18 im bana bişey bile demiyor ehliyet almak için gidicem hatta 22 yaşındaki abime güvenmiyor bana güveniyor mesele davranışların yaptıkların

Geri
Yukarı