Babanın arabayı vermemesi

Ya dostum ne şimdiki gençleri kaç yaşındayım ben. Şimdiki gençlerle falan alakası yok bu tamamen kafa yapısı. Millet çocuğuna 18 yaşında veriyor arabayı. 24 yaşındayım ben. Yanında da drift atmadan en efendi şekilde sürdüğümüz halde böyle.
Ben biraz aksiyim bu konularda. Yerinde olsam araba kiralarım. Arabasına binmem. Düğün mü var o gidiyor mu. Binmem taksiyle giderim. Gider araba kiralarım. Biri bişe deyince de aldın mı vs diye. Yok babam arabasını benden esirgiyor malı daha kıymetli ondan araba kiraladım napayım derim. Zaten umrundaysa bu lafa çekinir 2. ay verir arabayı vermiyorsa da tek başınasın. Kiralarsın çok çok.

Babanızın tarafından da dinlemek lazım. Mesela bundan 21 yıl önce arkadaşım 18 yaşında ehliyetini aldığı dönemler babası ona arabasını vermeyip bir şey olduğunda bana veriyordu ki ehliyetsizdim yaşım 17 idi. Yaşlı babanesini bir yerlere götürüyorduk vs vs. Ve o arkadaş ne zaman araç kullansa saçma sapan hareketler yapıyordu, bu yüzden babasına hak veriyorduk.

Ya dostum ne şimdiki gençleri kaç yaşındayım ben. Şimdiki gençlerle falan alakası yok bu tamamen kafa yapısı. Millet çocuğuna 18 yaşında veriyor arabayı. 24 yaşındayım ben. Yanında da drift atmadan en efendi şekilde sürdüğümüz halde böyle.

Ben sizi 18-19 yaşında sanmıştım ama artık paranızı biriktirip arabanızı almanız lazım babanız size yoksa 30 yaşına kadar vermez gibi. Ben sizden yaş olarak biraz küçüğüm ama çok uzun yol yaptım kendi arabanızı almanız lazım.

Çalışır, paranı kazanır kendi arabanı alıp doyasıya sürersin. Adam kendi malını niye versin şikayet ettiğiniz şeye bak.

Hayır 10 tane arabası olur 1'ini bile sürdürmez o vakit eyvallah.

Aynen dostum Avrupa ülkesiydik biz de zaten çalışıp para kazanıp hemen araba alabileceğim xd şehir içinde ufak bir işimizi halletmek için neden ayrıyeten araba alalım? Sanki arabayı komple istiyoruz altı üstü haftada bir kere ihtiyacım oluyor onda da bir kez versin bir zahmet. Sıkıntılı olan senin kafa yapın.

Aynen dostum Avrupa ülkesiydik biz de zaten çalışıp para kazanıp hemen araba alabileceğim xd şehir içinde ufak bir işimizi halletmek için neden ayrıyeten araba alalım? Sanki arabayı komple istiyoruz altı üstü haftada bir kere ihtiyacım oluyor onda da bir kez versin bir zahmet. Sıkıntılı olan senin kafa yapın.

Senin yaşında kaç kişinin eli yıllardır ekmek tutuyor, ikinci elden kıytırık bile olsa bir araba almak için kredi çekiyor. Hayatınızda doğru düzgün adımlar atmayı denemeyin ama bahanelere gelince ben iyi herkes kötü, ne ala memleket.

İkiniz de yetişkin insanlarsınız, vermiyorsa vermiyor. Babamın kendi malıyla ilgili kararı için gelip forumda kendimden 10 yaş küçüklere dert yanacağım. Garip gerçekten.

Senin yaşında kaç kişinin eli yıllardır ekmek tutuyor, ikinci elden kıytırık bile olsa bir araba almak için kredi çekiyor. Hayatınızda doğru düzgün adımlar atmayı denemeyin ama bahanelere gelince ben iyi herkes kötü, ne ala memleket.

İkiniz de yetişkin insanlarsınız, vermiyorsa vermiyor. Babamın kendi malıyla ilgili kararı için gelip forumda kendimden 10 yaş küçüklere dert yanacağım. Garip gerçekten.

Hahahhaha çevremde benim yaşımda olup araba alan insanlar ya ticaretle uğraşıyor ya da babasından parası var. O kıytırık arabalar bile artık öyle elin ekmek tutmasıyla alınabilecek düzeyi geçeli çok oldu. Neden araba almak için kredi çekeyim kardeşim Allah Allah. Ayda yılda bir ihtiyacım oluyor diyoruz sürekli seyahat etmek zorunda olan bir adam olsam neyse de.

Geri
Yukarı