Babanın sürekli motivasyon kırması

Boranity

Hectopat
Makaleler
1
Sürekli ders konusunda laf atıyor bugün mesela yemek yemeye gittim hasta olduğum için okula gitmedim içine atlet giymiyorsun hasta oluyorsun sonra sanki süper zekaymışsın gibi okula gitmedin, 2 yıl sonra tamirci olacaksın göreceksin gününü diyor. Derslerim ortalama bir halde hiçbir şekilde cevap vermiyorum benimle böyle konuştuğu zaman yüzüne bile bakmıyorum fakat artık yetti yani neredeyse her gün aynı lafları duyuyorum. Derdimi anlatmak istedim bir öneriniz var mı zaten ders çalışmıyorum motivasyonla alakası yok zaten bunun bilincindeyim fakat istemeden oturunca ders çalışmanın yararı oluyor mu olmuyor tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli ders konusunda laf atıyor bugün mesela yemek yemeye gittim hasta olduğum için okula gitmedim içine atlet giymiyorsun hasta oluyorsun sonra sanki süper zekaymışsın gibi okula gitmedin, 2 yıl sonra tamirci olacaksın göreceksin gününü diyor. Derslerim ortalama bir halde hiçbir şekilde cevap vermiyorum benimle böyle konuştuğu zaman yüzüne bile bakmıyorum fakat artık yetti yani neredeyse her gün aynı lafları duyuyorum. Derdimi anlatmak istedim bir öneriniz var mı zaten ders çalışmıyorum motivasyonla alakası yok zaten bunun bilincindeyim fakat istemeden oturunca ders çalışmanın yararı oluyor mu olmuyor tabii.
Tamirci olun hocam bi tamire 500 600 lira para alıyolar.

Tamirci olun hocam bi tamire 500 600 lira para alıyolar.
İşin şakası bir yana aynı durum bende de var yalan yok ama seve seve birşekil çalışıp girilecek biryere napalım. Çok kaale almayın yoksa kafayı yersiniz.

10. sınıfım hocam.
Bence derslerini çalış, ailenin holdingi falan yoksa çok pişman olursun.

Ben 12'yim ve bu sene başına başladım. Yavaş yavaş yolumu çiziyorum denebilir.

Çalışamıyorum sıkıntı orda isteksiz yaptığın bir işten verim alır mı bir insan?
Ben de aynıydım, pandemi falan derken bayağı salmıştım. Ancak günde 20 dakika ile başladım ve yavaş yavaş arttırdım. Şu an günde 2-3 saat rahat çalışabiliyorum.

Çalışamıyorum sıkıntı orda isteksiz yaptığın bir işten verim alır mı bir insan.
Hocam size şöyle birşey söyleyeyim dil seçmenizi öneririm. En azından dili ordan burdan öğreniyorsunuz şarkıdan oyundan biraz da çalışarak. Geriye de sadece 9 10 daki tyt konuları kalıyor. Ben bu sene dilimi 80 de 80 yapıp mezuna kalıp seneye dershaneye gidip tyt yapmayı planlıyorum. Aynısını önermem ama dil belki sorununuzu çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı