Bacaklarım Çok Yağlı

Sadece cardio mu yapıyorsun yoksa ağırlık da çalışıyor musun? Eğer bel fıtığın yoksa, leg extension, leg curl ve standing calf raise hareketlerini 4x10 şeklinde, fazla ağırlık olmadan, fazla tekrarlarla çalış. Bacak antrenmanlarına önem verirsen, vücut gelişimin daha hızlı olur.

Ayrıca ısınma aşamalarında, cardio zamanlarında eliptical bike ve horizantal bike yapmaya özen göster.

Beslenmene de dikkat et. Beslenme programını paylaşırsan, yardımcı olurum.
Ağırlıktan sonra kardiyo yapıyorum ve bel fıtığım yok. Yazdığınız bacak hareketlerinin hepsini yapıyorum. Calf raise 4x30 şeklinde diğerlerini ise 4x15 yapıyorum.
Düzenli kalori açığı, makrolara dikkat edilecek şekilde. Yediklerini hesapla.
Daha önceki konularımda da bunu söylemiştiniz. Sizin dediğinizi dikkate alarak kalori hesaplayarak kısa süre içinde 7 kilo verdim.
@Furkan17TR

O bölgedeki kaslar gelişirse, vücut o bölgeye daha çok testosteron salgılar ve yağ yakımı daha çok hızlanır. Yıllardır fitness hocalığı yapıyorum. Sene olmuş 2019 ve hala saçma saçma yorumlar geliyor.

Sadece koşu ile olmaz. Ağırlık çalışmak, yağ kaybının ardından içi boşalan derinin sıkılaşmasını da sağlar.
Hocam bacakta fazla tekrar yapmak yağ yakımını hızlandırır mı?

Daha önceki konularımda da bunu söylemiştiniz. Sizin dediğinizi dikkate alarak kalori hesaplayarak kısa süre içinde 7 kilo verdim.

Kalori alımından sonra en önemli şey protein alımındır, (Yağsız kütlen x 1.8) Yaparak günlük alman gereken proteini aksatmadan almalısın yoksa yağlarınla birlikte kasların da gider.

1.jpg

Bu araştırmanın kaynağı nerede? Saçmalıktan başka hiç bir şey değil.
Kaynağı yazılmamış, bir spor sayfasında Cerrahpaşa Tıp mezunu ve İnsan Fizyolojisi üzerine doktora yapan bir hekimin makalesinden alıntıladım. Saçma olan ney onu anlamadım? Ben güveniyorum ve aldığım eğitimden dolayı doğru olduğunu biliyorum. İlla kaynak istiyorsanız burdan yağ yakımı üzerine binlerce makale, araştırma bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı