Bağlatılmamış internet iptali için ceza

509409

Centipat
D-Smart ev interneti henüz bağlatılmadı. Kutudan onay verildi istemediğim halde zorunlu denildi. Bağlantı ekipleri gelmeden önce sizi arayacak onlara istemediğinizi belirtin iptal olur denildi.
Müşteri hizmetlerine de 3 kez sordum belge imzalamadıysanız sorun olmaz denildi.
Bugün annemi aradılar annemle konuştu benim istemediğimi görünce, annem istemediğini belirtince telefondan onay verdiniz ve kutudan onay verildi iptal halinde 130 lira para ödemeniz olur denildi e devletten kontrol edebilirsiniz dedi kapattı. Annemin e devleti yok sanırım bakamıyorum.
İnternet kurulum ekipleri henüz gelmedi, herhangi bir belge imzalanmadı modem vs alınmadı.
Bu olaydan sonra müşteri hizmetlerini 4. defa aradım aynı konu üzerine. Öyle bir şey yok herhangi bir ödeme olmaz denildi. Rahatlıkla kurulum ekipleri aradığında istemediğinizi belirtirsiniz ve iptal olur, herhangi bir ödeme de olmaz denildi. Peki kurulum ekipleri aradıktan sonra istemeyip, Turktelekom bağlatırsam herhangi bir ödeme, ceza olur mu dedim olmaz dedi.
Ne yapmalıyım arkadaşlar bugün bayiye ve PTT'ye gitmeyi düşünüyorum.
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Hocam kadın aradı ve 130 lira odemeniz olur kutudan onay verildiği için diye söyleyip yüzüme kapattı. Bir sorun olur mu?
Diğer arkadaşlar da yazabilir mi?
Bilgisi olan herkesin yazmasını rica ediyorum.
Sadece sesli onayla olacak iş değil bu. Yine de içiniz rahat olsun diye gideceğiniz yere gidin sorun, kadın da yalan söylemiştir.

Arkadaşlar eski yönetmelik yavaş yavaş raftan kalkıyor, sözlü dijital onay sistemine adım adım geçiş yapılıyor. Buna en güzel örnek bankalar, vodafone ve ISSlerin yavaş yavaş sözlü onay ile abonelik aktivasyon işlemlerini başlatıyor olması. Belki de yetkilinin söylediği şey kurulum ücreti bedeli.

@509409 Hocam annenize ivedilikle bir e-Devlet şifresi oluşturun derim. Hatta mümkünse annenizin üstüne bir banka hesabı da açın ki fesih süreci ile uğraşacaksanız ve BTK resmi şikayet bildirim kısmı için vs e-Devlet şifresi gerekiyor. Bu iş D-Smart'ı geçti BTK'nın bir kulak çekmesi gerekiyor bana soracak olursanız. Tabi takdir sizin.

Banka hesabı kimlik kartını cihaz arkasına dokundurarak görüntülü görüşme ile açılabiliyor, bilginize.

Ben şimdiye kadar fesih başvurusu sitesi üzerinden 3 Türknet, 1 Vodafone mobil hat, 2 TTnet internet hattı kapattırdım. Hepsi de sorunsuz gerçekleşti. Sizdeki durum daha da tehlikeli çünkü D-Smart yönetimi bir türlü ortak cevabı bulamıyorlar size verecek. Biri ücret var öbürü yok diyor. Resmi makamlara şikayet etme zamanınız gelmiş bence.

e-Devlet şifresi ile normal işlemler, e-imza ya da internet bankacılığı üzerinden ise e-Devlet paneline geçiş yapılıp fesih işlemi yönetilebilir. Gönlünüz asla rahat etmeyecek eğer buradaki abonelik yönetim panelini incelemezseniz.

Son düzenleme:
D-Smart ev interneti henüz bağlatılmadı. Kutudan onay verildi istemediğim halde zorunlu denildi. Bağlantı ekipleri gelmeden önce sizi arayacak onlara istemediğinizi belirtin iptal olur denildi.
Müşteri hizmetlerine de 3 kez sordum belge imzalamadıysanız sorun olmaz denildi.
Bugün annemi aradılar annemle konuştu benim istemediğimi görünce, annem istemediğini belirtince telefondan onay verdiniz ve kutudan onay verildi iptal halinde 130 lira para ödemeniz olur denildi e-Devlet'ten kontrol edebilirsiniz dedi kapattı. Annemin e-Devlet'i yok sanırım bakamıyorum.
İnternet kurulum ekipleri henüz gelmedi, herhangi bir belge imzalanmadı modem vs alınmadı.
Bu olaydan sonra müşteri hizmetlerini 4. defa aradım aynı konu üzerine. Öyle bir şey yok herhangi bir ödeme olmaz denildi. Rahatlıkla kurulum ekipleri aradığında istemediğinizi belirtirsiniz ve iptal olur, herhangi bir ödeme de olmaz denildi. Peki kurulum ekipleri aradıktan sonra istemeyip, Türk Telekom bağlatırsam herhangi bir ödeme, ceza olur mu dedim olmaz dedi.
Ne yapmalıyım arkadaşlar bugün bayiye ve PTT'ye gitmeyi düşünüyorum.
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Bence almaya teşvik etmek istiyorlar itiraz et.

Yeni konular

Geri
Yukarı