Bahçeli ev için köpek önerisi

XxxxAXxxx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, kasaba gibi bir yerden ev aldık ve arkamız orman komşularla aramızda 20 metre mesafe var. Hem bizi tehlikeye karşı koruyacak hem de akrabalar falan geldiğinde saldırmayacak, çok da yabancılık çekmeyecek, bir köpek cinsi arıyorum. Köpeğin dışarıda yatmasını düşünüyoruz, (kulubesinde) bahçemiz geniş o anlamda sıkıntımız yok, besleme anlamında da sıkıntımız yok, yürütebilirim köpeği ve ilk köpeğim olduğundan eğitme ve sadıklık tarafında kolay bir köpek türü yazabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kangal tarif ettin şu an. Tam kulübe köpeği, zeka olarakta bir çok ırktan ileride, cüsse olarakta. Orijinalini bulmakta zorlanırsın ve bir şekilde yanına bir köpek daha koymazsan hayvan bir yerden sonra strese biner, ömrü çok kısalır.

Merhaba, kasaba gibi bir yerden ev aldık ve arkamız orman komşularla aramızda 20 metre mesafe var. Hem bizi tehlikeye karşı koruyacak hem de akrabalar falan geldiğinde saldırmayacak, çok da yabancılık çekmeyecek, bir köpek cinsi arıyorum. Köpeğin dışarıda yatmasını düşünüyoruz, (kulubesinde) bahçemiz geniş o anlamda sıkıntımız yok, besleme anlamında da sıkıntımız yok, yürütebilirim köpeği ve ilk köpeğim olduğundan eğitme ve sadıklık tarafında kolay bir köpek türü yazabilir misiniz?

Saldırıp Saldırmayacağı sizin eğitiminize bağlı.

Zor gezdirir kangal gibi büyük ırk güçlü bir köpeği.
Büyük almasına gerek yok zaten, alırsa da istediği verimi alamaz. Kabul edilir ölçüde annesinden kesildikten sonra yavruyken alacak 2 seneye normal sokak köpeğinden büyük olur zaten. Sonrasında da düzgün bakılmışsa, oyun oynayarak büyüdüyse sahibine hiç karşı gelmez, gezdirilebilir o yüzden.

Amerikan Staff besleyebilirsin, yavruyken alman eğitim açısından daha kolay olur. Bende var ve gayet dost canlısı bir köpek. Nasıl eğittiğinize de bağlı tabii ki, evinizi ve sizi de ölesiyle korur. Ona saldıran olmadığı sürece benimkisi dönüp bakmıyor bile. Amerikan Staff öneririm. Kuvvetli de köpek türüdür, hem fiziksel hem çene olarak. Ayrıca duruşu bile bahçenize kötü insanların girmesine engel olur. Örneğini köpeğime çektiğim fotoğrafta göstereyim :D Bağlı olduğu kütük yaş ve çok rahat 90 kilo geliyor. Mahallenin köpeği kardeşime havladığında bu kütüğü peşinden çeke çeke kardeşimin yanına gitmişti ve daha 9 aylıktı.
WhatsApp Görsel 2023-08-12 saat 18.56.47.jpg

Hocam golden retriever nasıl olur sizce koruyabilir mi (korumaktan kastım zaten hayvan sürümüz falan yok evin bahçesinde duruyor koşuyor oynuyor gece herhangi bir sıkıntıda bir şey gördümü havlasın saldırsın ya da tehlikeli olan bir şeye karşı koysun) kendini çok ezdirmeyecek amstafflara da baktım amstaff ve retreiver arasında kaldım. Ekstra öneriniz varsa iyi olur alabilirim. Yetiştirmede sevecenliği saldırmayı ve komutları öğretebilirim ama bu dediğim özelliklere uyan ya da yakın cinsleri yazarsanız iyi olur.

Hocam golden retriever nasıl olur sizce koruyabilir mi (korumaktan kastım zaten hayvan sürümüz falan yok evin bahçesinde duruyor koşuyor oynuyor gece herhangi bir sıkıntıda bir şey gördümü havlasın saldırsın ya da tehlikeli olan bir şeye karşı koysun) kendini çok ezdirmeyecek amstafflara da baktım amstaff ve retreiver arasında kaldım. Ekstra öneriniz varsa iyi olur alabilirim. Yetiştirmede sevecenliği saldırmayı ve komutları öğretebilirim ama bu dediğim özelliklere uyan ya da yakın cinsleri yazarsanız iyi olur.

Golden sevimli bir hayvandır. Arkadaş olmak için golden tercih edilir. Fakat koruması için iyice eğitmen lazım.

Geri
Yukarı