Bahçelievler'den Balat'a nasıl gidilir?

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bahçelievler Metro-Metrobüsten Balat'a en kısa nasıl giderim? (Otobüs kullanmadan)

Sadece metrobüs-metro ya da tramvay

Daha önce Üsküdar üzerinden vapur ile geçmiştim fakat sabah çok erken gitmem gerektiği için o saatte vapur yok.

Mecidiyeköy'e gidip oradan M7 metrosu ile Alibeyköy, oradan da tramvay ile Balat yapmayı düşünüyorum ama yol çok uzuyor gibi. Başka tavsiyeniz var mı?

Ayvansaray metrobüsten inip Ayvansaray Tramvay'a yürümeyi düşündüm ama yürüyecek yol yok gibi. Araçların arasında tehlikeli şekilde yürümek istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Moovit tarzı uygulamalara baktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
En mantıklısı Ayvansaray gibi duruyor. Metrobüs ile Ayvansaraya gidip yüzünüzü Mecidiyeköy yönüne çevirince solda kalan taraftan çıkarsanız otobüs duraklarının yanında aşağı doğru inen bir yaya yolu görüceksiniz bu yolu takip edince sizi nerdeyse tramvaya kadar götürecek.

Mecidiyeköyden m7 sonra tramvay fazla uzun sürer. Tramvay zaten baya yavaş, balat da ayvansaraya daha yakın olunca metrobüs tramvay yerine seçmek saçma olur.

Bir başka alternatif metro ile Yenikapı ardında metro ile Haliç ve ardından tramvay veya yürüme ile olabilir.

Yenikapı'ya kadar metro
Yenikapı'dan sonra M2 metrosu ile Haliç'e kadar.
Haliç'te indikten sonra beş dakikalık bir yürüme mesafesinde Cibali Tramvay durağı var, oradan bindiğinizde bir iki durak sonra Balat'a varmış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı