Bahreyn sezon öncesi testleri sona erdi

Adamlar seviyeli seviyeli konuşuyorlar biz de mi başlasak 😃
Bu biraz da konuşan kişilerle alakalı. Hepsi de forumda uzun zamandır olan, belli bir yaşın ve IQ'nun üstündeki değerli insanlar. Yaş ve IQ ortalaması da sırasıyla 9 ve 89'un üstünde olunca doğal olarak seviyeli ve zevkli bir tartışma ortaya çıkıyor.

Tespit ettikten sonra da bence yasaklanmamalıydı. F1 yenilik ve çeşitlilik içereceğine her yeniliği banlayan bir spor oldu.
Kesinlikle, hile konusunda aynı fikirde değilim, diğer yazdıklarına katılıyorum. F1 bir mühendislik şampiyonası yeniliklerin önüne geçilmemeli. DAS vb. örnekler gibi. Hile varsa cezalandırılsın buna sonuna kadar katılıyorum hangi takım olduğu fark etmez hile hiledir. Takımların bulduğu her yenilik ya sezon ortasında ya da bir sonraki sezon değiştiriliyor bu F1'in doğasına aykırı bir durum.

Açıkçası SF90'da buldukları sistem, DAS'tan ya da çift difüzörden farklı bir şey değildi. Basit bir gri alandı ve çok çok akıllıcaydı. Motorun orta aralığında çalışıyordu, yüksek ya da düşük devirde çalışmıyordu buldukları sistem. Bu sayede top speed değişmiyordu ama araba Mercedes'e göre daha fazla hızlanıyordu. Ki Monza'da Ham'ın LEc'e bir türlü yetişememesinin nedeni de bu, DRS'e rağmen.

Aynen, SF90 modelinin öne çıktığı kısım top speed hızından ziyade ara hızlanmaydı, araç ara hızlanmada inanılmazdı. F1'in gelmiş geçmiş en iyi düzlük performanslarından birini sergiledi Monza da. Bu motor gücüne rağmen Monza, Kanada ve SPA yarışlarında kıl payı kazandıklarını, yarış boyunca Mercedes'in baskısı altında olduklarını unutmamak lazım. SF90 uçuyordu geçin bunları. Rahat kazandığı tek yarış Singapur idi, onda da yeni güncelleme paketi gelmişti. O paket sezon başından beri kullanılsaydı Ferrari favori olurdu şampiyona için.

Bu sene Ferrari acaba şampiyonlukta rakip olur mu RB gibi? Araç SF1000 kadar traktöre benzemiyor, motorda da iyileşme var gibi. Yeni kuralla aerodinamiyi azalttılar, Ferrari'de zaten olmadığı için nispeten daha iyi gözüküyor muhtemelen :D.

Ferrari'de zaten olmadığı için nispeten daha iyi gözüküyor muhtemelen.
Yarıldım.😂😂

Araç SF1000 kadar traktöre benzemiyor, motorda da iyileşme var gibi.
Diğerlerinin motorunda da iyileşme var, sürüklenmeyi çözmüşler gibi. Motor ilerlemesi yeterli olur mu göreceğiz. Redbull ve Mercedes ile yarışacaklarını sanmıyorum. Kurallar değiştiği için bir ihtimal olabilir, geçen seneden daha iyi olacaklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı