Bakan Ziya Selçuk lise sınavlarının iptali için bürokratlara talimat verdi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hadi diyelim iptal oldu. TYT ve AYT'de ne yapacaksınız? Ortaöğretim ortalaması notunu nasıl kazanacaksınız? Artı gibi gözükse de uzun vadede sizin için sıkıntı. Onun yerine internetten sınav yapılabilir, interneti olmayanlar da en yakın kamu binasına yönlendirilebilir. Üniversitelerde böyle oluyor, birkaç arkadaşımın bulunduğu bölgede internet olmadığından sınavları gidip kamu binalarında olmuştu.
Dostum çoğu insan ne yapacağını bilmiyor ki zaten. 11. sınıfları düşün. İnsanlar TYT, AYT, sene sınavları olarak hangisine çalışacağını şaşırdı zaten. Şu an sınav olsa yarıdan fazlası geçer not alamayacak zaten.

Gençler çalışın çalışın korona bahane olmasın. Adamlar kaç ay erteledi bak hala yazılıya hazır değilseniz öz disiplininizi bence tekrar sorgulayın. Bu kadar insan yıllar boyunca boşuna mı girdi bu sınavlara. Hazır evdesiniz işte oturun çalışın, eğlenmeyi de ihmal etmeyin. Daha önünüzde YKS sınavı var, eğer şimdiden düzgünce çalışmazsanız ilerde çok pişman olursunuz benden demesi.

Mebpersonel ve Kamudanhaber'in yalan haberler yaparak güvenilirliklerini kaybetmek isteyeceklerini sanmıyorum. İkisi de büyük takipçi sayılarına sahip sayfalar. Eminim güvenilir kaynakları vardır.
Meb personel bakanlıktan aldığı bilgilerle haber yapıyor, herhangi bir kaynaktan almıyor. Ancak hala inanmayanlar var. :D

@Gravax06 Kamudanhaber'in de MEB yetkililerine doğrudan ulaşabildiğini söylüyor çoğu kişi. İki kaynak da sağlam gibi ama yarını bekleyelim.

İptal etmelerinin vaka sayılarıyla alakası yok, için rahat olsun.

Zaten o vaka sayılarına inanan Hulk'a da inanır. Hükümet de biliyor yalan olduğunu.
Kardeşim sen otur çalış, çok ümitlenmişsin kendini de inandırmaya çalışıyorsun. Bak kendine zarar veriyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı