Bakım ve Kozmetik Mağazası Watsons Arapça Nisan ayı kataloğu çıkarttı

Bakkalda bazı meyve suyu markalarının önünde Türkçe yazılar, arkasında Arapça yazılar yazıyor.

Hatta geçen okullar kapanmadan bakkala uğramıştım, arkadaşıma kuruvasan sözüm vardı. Kuruvasanlarda öyleydi. Normalde önde Türkçe arkada İngilizce yazardı, şimdi arkaya Arapça yazmışlar.

Büyük firmalar böyle düşünmez işte, adam için Arap, Türk, İngiliz'ya da işgalci, milli, yerli, yabancı fark etmiyor. Para nereden gelirse gelsin paradır.

Bunun herkes farkindadir diye dusunuyorum. Ama su an ic meseleler boyle bir şey yapmak icin uygun degil. Ayrica yine ar*pca yapmak yerine İngilizce yapmalilar. 2011'den beri ulkemde yasayanlarin ne Turkcesi var ne Ingilizcesi. Onlar mi bize adapte olacak biz mi onlara?

MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

MADDE 4- Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Anayasa değişti sanırım. Türkçe bir yazı göremiyorum artık bir yerde.

madde 3- Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili türkçedir.

madde 4- anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Anayasa değişti sanırım. Türkçe bir yazı göremiyorum artık bir yerde.

Anayasa diye bir şey vardı, unutmuşum.

Hatta geçen okullar kapanmadan bakkala uğramıştım, arkadaşıma kuruvasan sözüm vardı. Kuruvasanlarda öyleydi. Normalde önde Türkçe arkada İngilizce yazardı, şimdi arkaya Arapça yazmışlar.

Türkiye'de üretilen bazı ürünlerde de Arapça yazıyor nerede üretildiğine bakıyorum Türkiye yazılar Arapça.

Yeni konular

Geri
Yukarı