Bakımı yapılan Ideapad Gaming 3 15IMH05 oyunda 90 derece oluyor

i5 10300H.

Boş bir zamanda bakarım da kalitesiz macun kullandıklarını nereden anlayabilirim tadına mı baksam? :D

Yok hocam içini temizlemişler mi diye bakın diye dedim, macunu anlamayazsiniz zaten ama sayenizde kahkaha patlattim. İsterseniz düzgün bir macun alıp kendinizde deneyebilirsiniz ama o kadar da kötü değil gibi, 10300H zaten ısınan bir işlemci.

Zaten yeterince yerden yüksekte soğutucunun üstünde duruyor. 80-85 neyse de 90 ve üstünü görünce klavyede elini 10 saniye zor tutuyorsun.

Soğutucu var.
Belki de dusuk ilekenlli bir macun kullanmislar veya bir seyleri yerine tam oturtamamis olabilirler. Bazen teknik servisler kasap dukkani gibi oluyor yogunluktan.

Yok hocam içini temizlemişler mi diye bakın diye dedim, macunu anlamayazsiniz zaten ama sayenizde kahkaha patlattim. İsterseniz düzgün bir macun alıp kendinizde deneyebilirsiniz ama o kadar da kötü değil gibi, 10300H zaten ısınan bir işlemci.
10300h alan kafamı var ya. Keşke 4600H modeli alsaydım.

Servise göndermeden önce sıcaklıklarınız daha iyi seviyedeyse sorun termal macun kaynaklıdır. Stok olarak gelen termal macun ile bakımda yapılan termal macun farklı olabilir. Servisten hangi marka termal macun kullanıldığını öğrenmeye çalışın. Duruma göre kendiniz iyi bir termal macun sipariş vererek en yakın ve bilindik bir bilgisayarcıya giderek satın aldığınız termal macunu cihazınızda uygulattırın. (Kendiniz yapamayacağınızı varsayıyorum) Ayrıca harekete geçmeden önce bu tür işlemler için cihazın garantisi bozuluyor mu bunu da bir öğrenin.

Geri
Yukarı