Bakkal Computer Inc. ve Casper dünyanın en hızlı ekran kartını üretti! (Geyikli konu)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

damib56462

Hectopat
Girişte söylemeliyim ki bu incelemeyi gerçekten değil de geyikli olsun diye yapıyorum, konu içeriğinde gerçeğe dayanan bir şey olacağını sanmıyorum :D Ayrıca ben bu ekran kartıyla BF3 ü, GTA 4ü vs. Ultra ayarlada oynuyorum diye yorum yazacak olanların bu forumu terketmesini öneriyorum.

Şimdi başlayalım.

Arkadaşımda gördüğüm bu ekran kartı sanırım satılmıyor. Sadece Bakkal Bilgisayar ve Casper'ın işbirliği ile yapılmış bilgisayarlardan çıkıyor. Artık bu ekran kartının hangi kart olduğuna gelebiliriz sanırım : ATI Radeon HD 6230! Yanlış duymadınız, 6230! DirectX 11 destekli, 1 GB :)D) ekran kartı. Ekrana görüntü almak için oldukça ideal olan bu kart oyun testlerinde de insanın ağzını açık bırakmaya yetiyor. İsterseniz FPS değerlerine bir bakalım.

Microman. Çoğumuzun küçükken oynadığı efsane oyun.
Pr52o2e.jpg

FPS değerleri:
Düşük grafiklerde, 800x480 çözünürlükte : 34.2 FPS
Yüksek grafiklerde, 1024x768 çözünürlükte : 26.9 FPS

Gerçekten inanılmaz değerler. Test edilen diğer oyun ise Windows XP'de görebileceğiniz Pinball.
fFtPISL.jpg

FPS Değerleri:
Düşük grafiklerde, 800x480 çözünürlükte : 36.5 FPS (Arada sırada FPS düşüklüğü yaşanabilir)
Yüksek grafiklerde, 1024x768 çözünürlükte : 20.7 FPS (Oynanamaz halde)

Kasma sorunu olsa da düşük grafiklerde oynanabilir. Test edeceğimiz son oyun ise Windows Vista ile gelen Chess Titans.
74R9LHj.png

Fps Değerleri:
Düşük grafiklerde, 1024x768 çözünürlükte: 25.0 FPS (Oynanabilir)
Yüksek grafiklerde, 1280x720 çözünürlükte: 19.6 FPS (Oynanamaz)

Şu ana kadar hiçbir kart bu performansı verememişti. Yüksek ayarlarda bu oyunları oynatabilecek bir kart henüz üretilmedi.

Bu kadar geyik yeterli sanırım bu kart için :D Dediğim gibi, gerçekle alakası yok bu yazdıklarımın. Zaten bu tür oyunlarda düşük, yüksek grafik ayarı da yok. Şimdi biraz gerçeği anlatayım. Bu karta kesinlikle yaklaşmayın, zaten yukarıda yazdıklarımdan sonra bu karta yönelecek biri olduğunu sanmıyorum.

Gerçekten DirectX 11 destekli bu kart. DirectX 11 desteği koymuşlar da ne olmuş sanki, Crysis 3'te en düşük grafik ve çözünürlükte 5 FPS'yi görebildim (Bilgisayarın sahibi süper zeka, bu kartla Crysis 3 oynamaya çalışmış). GB değeri birden fazla monitör bağlayınca devreye giriyor, bunu biliyoruz. Ben de bu yüzden evimde bulunan 1 tane 1600x900, 1 tane de 1024x768'lik monitör bağladım ve tam da beklediğim gibi bir sonuç aldım. En basidinden Minecraft adlı oyunu çalıştırdım. Normalde 40 FPS verirken 2 monitörle 2-3 FPS'e kadar düştü. Yani 1 GB gözükse de 128 MB veriyi bile zor işliyor sanırım :) Bir de 6000 serisi AMD idi, fakat bildiğiniz üzere Casper teknolojide geriden geliyor, kartı ATI olarak adlandırmışlar. Sebeplerinden biri de 5000M serisi (Yanlış yazmadım, aygıt yöneticisinde "Mobility Radeon HD5000 Series" olarak gözüküyor) ekran kartının yeniden adlandırılması olduğundan böyle demişler sanırım.

Her neyse. Bu kartı niye test ettin diyen olursa da, bu bilgisayara Windows 8.1 kuracaktım, ISO'yu USB'ye yazarken canım sıkıldı, ben de bakayım dedim. Zaten sistem özelliklerini kontrol etmem gerekiyordu yüklemeden önce, malum, Casper'ın ne yapacağı belli olmaz.

Yıl olmuş 2013 hala bir cigabayt ekran kartı diye kazıklananlar mı var yahu?

Bi de gt630 var tam 4 cigabayt. 20 yıl boyunca çıkacak bütün oyunları ultrada çalıştırır abi.

Bi de gt630 var tam 4 cigabayt. 20 yıl boyunca çıkacak bütün oyunları ultrada çalıştırır abi.

Pardon ya kendimi bir an Bakkal Computer çalışanı gibi hissettim :cool:

Ekran kartı lazım mı abi? Elimde bi ekran kartı var dört cigabayt. Al 50 sene rahat edersin abi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı