Bakkalların her şeye darboğaz olur demesine aldırmayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Burada bilgisayar konusunda acemi kullamıcılar varsa eğer onları bilgilendirmek istedim. Bilgisayar dükkanlarındaki satıcılara güvenmemeli ve kendiniz internette araştırma yapmalı , mümkünse de Recep Baltaş'ın videolarını izleyerek kendi montajınızı kendiniz yapmayı öğrenmelisiniz. Bilgisayar satıcıları artık bakkallar gibi çalışıyor ve dürüst olanlarına rastalamak zor iş. Benim durumuma gelirsek ; bundan 2 ay kadar önce Core 2 quad tabanlı işlemcime r9 280 aldım. Bilgisayarcıya götürdüm ve bana dediği şeyler çok komikti.Bu ekran kartı için en az i7 işlemci almalısın, ramlerin de en az 8 gb olmalı falan gibi komik şeyler dedi :) Hatta psu için en az 750w kullanman gerekir diye de ekledi. Derhal koşarak uzaklaştım oradan. Şu anda da core 2 quadla R9 280'i beraber kullanıyorum. Ultra ve full hd'de sorunsuz 30 40 fps ile far cry 4 oynuyorum. Sözün özü bilgisayar satıcılarına , Technopat tabiriyle bakkallara güvenmeyin.

i7 gerekiyor demesi gerçekten yanlış ama Core 2 Quad ile R9 280 darboğaz yapabilir.

Bizim arkadas gitmiş bilgisayarcıya. Adam Palit marka Gt630 u 2 gb bellek var diye kandırıp 180 tl ye satmış.

Ben bakkalları normal buluyorum. Eğer bir toplum bilgisayarı sadece Candy Crush makinesi olarak görüp, nasıl çalıştığını ve nasıl düzeltilebileceğini hiç araştırıp öğrenmezse, birtakım insanların bu bilgisizlik üzerinden para kazanmaya çalışması bence gayet normal.

Yapmıyor harbiden. Ben kullanıyorum şu anda full ayarlarda 30 40 fps ile Far Cry 4 oynuyorum.
Overclock yapmış olma ihtimaliniz var mı? :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı