Bilgisayarı baştan başlatmanın her şeye çözüm olması

Krmdmrz

Hectopat
Konuyu tam nereye açmalıyım emin olamadığım için buraya açtım. Bilgisayarı baştan başlatmak ne kadar büyük bir velinimettir arkadaş! Ses bozuldu baştan başlat düzelsin. Oyun açılmaz baştan başlat düzelsin. İnternete girmez baştan başlat düzelsin. Klavyede sorun var baştan başlat düzelsin. Çok garip fakat sorunlarımın %40-60'ını bu şekilde çözebiliyorum. Baştan başlayınca ne oluyor da sorun yaşadığım şey düzeliyor bilmiyorum ama sürekli olarak düzeliyor. Bunu sizinle de paylaşmak istedim sizde bildiğiniz yaşadığınız bir şey varsa yazın okuyalım.
Not: Günde 2-3 restartım kesin var. Bazen fazlası bile oluyor.

Virüsler, Windows'un yanlış dosyaları veya yanlış kurulumu, sürücülerde bir sıkıntı çıkması...

Bir sürü örnek verilebilir nedenlerine. Yeniden başlatınca Windows; dosyaları yeniden yükler, geçici dosyaların yerine yeni dosyalar yazar.

Bu yüzden Temp klasörlerini temizleyip sürücüleri güncellerseniz bir ihtimal sorunlarınızı çözebilirsiniz. Sürekli oluyorsa başka bir sorun vardır.

Windows, MacOS ile Linux arasında kararsız kalmış bir işletim sistemi. Ne pahasına olursa olsun işletim sistemi ayakta kalsın (oyuncu oyun mu oynayamıyor, işletim sistemi yeniden açıldığında bütün servisleri yeniden başlatalım demişler resmen), ama kullanıcılara değişiklik yapma yetkisi de verelim demişler (Windows'un sağı soluyla oynasınlar mavi ekran verdirir kurtuluruz).

İlk iştir yeniden başlatmak, sorun çözülmez ise içinizi bir korku kaplar. 10/10 hikaye.

Kesinlikle bu şekilde, restart yapınca sorun çözülmediğinde kalp krizi başlıyor. 🤣

Virüsler, Windows'un yanlış dosyaları veya yanlış kurulumu, sürücülerde bir sıkıntı çıkması...

Bir sürü örnek verilebilir nedenlerine. Yeniden başlatınca Windows; dosyaları yeniden yükler, geçici dosyaların yerine yeni dosyalar yazar.

Bu yüzden temp klasörlerini temizleyip sürücüleri güncellerseniz bir ihtimal sorunlarınızı çözebilirsiniz. Sürekli oluyorsa başka bir sorun vardır.

Hocam benim sürekli restart atma sebebim DNS problemim tam çözüm bulamadım fakat bir süredir problem yok.

Geri
Yukarı