Baldur's Gate 3 alınmalı mı?

Ama hocma birtanesini alacağım çok pahakı oyunlar kendileri bir daha Baldur's Gate 3 alamayabilirim.

Pek oyun türünü çok deneyimlemedim daha önce nasıl bir oyun?

Çok efsane oyun 11 saat oynadım bayıldım sira tabanlı bir oyun ama sıkıcı değil çevre etkilsesimi bol spoiler vermek istemiyorum ama soyle anlatayım gitmek istedigim yol yerine yan yola girince oyun Uncharted gibi oldu bir kız olu ogretmenine şarkı yazarken soz bulmasinda yardım ettik bazı oyunlarin ana gorevi burada yan gorev seçtiğin karakterlerle gore diyaloglar olaylar değişiyor ben duzenbaz oynuyorum onume geleni kandırıp geçiyorum harika oyun.

Sıra tabanlı aksiyona sahip bir RPG oyunu. Tabii sıra tabanlı aksiyon gibi bir monotonluğa katlanabiliyorsan al, oyna.

Normal sira tabanlı gibi monoton degilki çevre etkileşimin bol savaşlar dusunmeyi gerektiriyor çok eğlenceli derin ve taktiksel olmuş sıradan sıkıcı sira tabanlı oyunlar gibi degil denenmesi lazım kesinlikle.

Çok efsane oyun 11 saat oynadım bayıldım sira tabanlı bir oyun ama sıkıcı değil çevre etkilsesimi bol spoiler vermek istemiyorum ama soyle anlatayım gitmek istedigim yol yerine yan yola girince oyun Uncharted gibi oldu bir kız olu ogretmenine şarkı yazarken soz bulmasinda yardım ettik bazı oyunlarin ana gorevi burada yan gorev seçtiğin karakterlerle gore diyaloglar olaylar değişiyor ben duzenbaz oynuyorum onume geleni kandırıp geçiyorum harika oyun.

Normal sira tabanlı gibi monoton degilki çevre etkileşimin bol savaşlar dusunmeyi gerektiriyor çok eğlenceli derin ve taktiksel olmuş sıradan sıkıcı sira tabanlı oyunlar gibi degil denenmesi lazım kesinlikle.
bende çok fazla sıra tabanlı oyun oynamadım sizce iade edip almalı mıyım ? İki oyunu da deneyimlemek istiyorum ama bir tanesini alacağım.

@EneSolaire benim seninle derdim yok her yazdığım BG3 bilgilerini gülücuk beğenmedim atman çok komik cidden. Beğenmiyorsan oynama millete kotuleme oyunu bu kadar basit.

Bende çok fazla sıra tabanlı oyun oynamadım sizce iade edip alınır mı? İki oyunu da deneyimlemek istiyorum ama bir tanesini alacağım.

Baldur's Gate 3 evreni beni daha cok cekti daha da kaliteli ama Cyberpunk aksiyon BG3 has RPG oyunu ne istediğine bağlı.

@EneSolaire benim seninle derdim yok her yazdığım BG3 bilgilerini gülücuk beğenmedim atman çok komik cidden. Beğenmiyorsan oynama millete kotuleme oyunu bu kadar basit.

Baldur's Gate 3 evreni beni daha cok cekti daha da kaliteli ama Cyberpunk aksiyon BG3 has RPG oyunu ne istediğine bağlı.
Sanırım RPG deneyeceğim çünkü zaten yeni nesil bir oyun. Cyberpunk 'ı denemek istesem de artık çok sonraya bırakacağım önerileriniz için teşekkürler.

Sanırım RPG deneyeceğim çünkü zaten yeni nesil bir oyun. Cyberpunk'ı denemek istesem de artık çok sonraya bırakacağım önerileriniz için teşekkürler.

İyi tercih bol bol hikaye dinleyeceginiz kaliteli diyalogları iyi yazılmış bir oyun bir ornek daha vereceğim herkeste farklı oluyor ben bunu seçtim goblin kampinda bir goblin bana laf attı ayağımı op adam ol filan dedi ben duzenbaz olduğum için ikna kabiliyetim diğer ozelliklerime gore daha baskın ama hadi dedim yanımda kiz var diye atar yapayım dedim attım zari 20 geldi tüm kampta ayağımı opturup bizim kızın kalbine girdim böyle fazla fazla olay var iyi eğlenceler.

Sanırım RPG deneyeceğim çünkü zaten yeni nesil bir oyun. Cyberpunk 'ı denemek istesem de artık çok sonraya bırakacağım önerileriniz için teşekkürler.
Baldur's Gate 3 her türlü daha iyi, sıra tabanlı aksiyonu çok severim ve bu türde çok oyun oynadım ama bu kadar iyi uygulayan bir oyun ilk defa görüyorum. Onun dışında seçim opsiyonunuz neredeyse sınırsız, oyun sizi inanılmaz özgür bırakıyor, yanınıza aldığınız karakterlerin kişilikleri de çok iyi ve hepsi size farklı bir duygu yaşatıyor. 800'ü geçtim 3000 TL olsa bile alınacak kalitede bir oyun. Farklı seçim opsiyonları ve farklı classlar sayesinde tekrar oynanabilirliği de oldukça yüksek.

Sıra tabanlı aksiyona sahip bir RPG oyunu. Tabii sıra tabanlı aksiyon gibi bir monotonluğa katlanabiliyorsan al, oyna.
Sıra tabanlı oyun sistemi monoton bir şey değil. İyi yapılırsa gerçek aksiyondan bin kat daha iyi olabiliyor oyuna göre. Baldur's Gate 3'te turn-based'i en iyi yaşatan oyun açık ara farkla. Zaten turn-based'e monoton diyen birisi hayatında Dungeons & Dragons oynamamıştır, Dungeons & Dragons oynamayan bir kişinin de bu tür oyunları eleştirmesi doğru değil.

800 TL etmez ama ben oyundaki karakterimle bir ayıyla ilişkiye girmek istiyorum ve erkek karakterime de kadın cinsel organı takmakla ilgileniyorum dersen o zaman sen bilirsin.
Bu oyunun verdiği özgürlükle ilgili tamamen. Eğer ayıyla sex yapmak istemiyorsan yapmassın olur biter?

Son düzenleme:
Parasını hak eden nadir oyunlardan olduğunu düşünüyorum, daha önceleri bu türden bir oyun oynamamış olsanız dahi türe giriş için fazlasıyla ideal. Tamamen kendi seçimlerinizin sonuçlarını gördüğünüz muhteşem bir oyun, Türkçe olması da cabası.

Oyun aşırı iyi bir gerçek rol yapma oyunu piyasada herhangi bir rakibi yok şu anda. Çünkü gerçek bir rol yapma oyunu. Rpg diye adı geçen bütün oyunlar light rpg kalıyor baldurs gate' in yanında.

Sıra tabanlıdan da bu kadar korkacak bir şey yok, hem birazcık kafanızı çalıştırırsınız oynarken.

Baldur's Gate 3 her türlü daha iyi, sıra tabanlı aksiyonu çok severim ve bu türde çok oyun oynadım ama bu kadar iyi uygulayan bir oyun ilk defa görüyorum. Onun dışında seçim opsiyonunuz neredeyse sınırsız, oyun sizi inanılmaz özgür bırakıyor, yanınıza aldığınız karakterlerin kişilikleri de çok iyi ve hepsi size farklı bir duygu yaşatıyor. 800'ü geçtim 3000 TL olsa bile alınacak kalitede bir oyun. Farklı seçim opsiyonları ve farklı classlar sayesinde tekrar oynanabilirliği de oldukça yüksek.

Sıra tabanlı oyun sistemi monoton bir şey değil. İyi yapılırsa gerçek aksiyondan bin kat daha iyi olabiliyor oyuna göre. Baldur's Gate 3'te turn-based'i en iyi yaşatan oyun açık ara farkla. Zaten turn-based'e monoton diyen birisi hayatında Dungeons & Dragons oynamamıştır, Dungeons & Dragons oynamayan bir kişinin de bu tür oyunları eleştirmesi doğru değil.

Bu oyunun verdiği özgürlükle ilgili tamamen. Eğer ayıyla sex yapmak istemiyorsan yapmassın olur biter?

Oyundaki bütün kadın karakterlerin erkeksi olması, erkek karakterlerin hepsinin de eşcinsel olmaları ve sürekli ana karakteri kendileriyle ilişkiye girmeye zorlamaları benim RPG oyunlarda aradığım özgürlüğe pek girmiyor. Hayvan istismarı da bir oyundan beklediğim özgürlük değil. Mesele neyi yapıp yapmayacağını seçmen değil. Böyle şeylerin oyunda olmasının bir esprisi ya da derinliğe katkısı yok. Böyle saçma sapan şeylerle 7 yıldır vakit harcamak yerine hani yapmayı unuttukları optimizasyonla ve oyunun korkunç teknik problemleriyle ve daha iyi bir ana hikaye yazmakla uğraşabilirlerdi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı