Balıkesir Valiliği 6 Oyunu Yasakladı

Balıkesir valiliği, eşine Çin'de rastladığımız bir projeye imza attı. Uyuşturucu, şiddet, alkol, hırsızlık gibi olumsuz içeriklerinden dolayı 6 oyunun internet kafelerde oynatılmasını yasakladı. Valilik, "İçerisinde yeni nesli kötü yola düşürdüğü için yasaklıyoruz" içerikli konuşmasından sonra, oyunların 18 yaş üstü kişiler için serbest olduğunu söyledi. Buna benzer bir olay 2007 yılında Knight Online isimli MMORPG oyununun yasaklanmasıydı. Yasaklanan oyunların listesi şöyle:

-Grand Theft Auto(Tüm seri)
-Bloodrayne 1 ve 2
-The Godfather 1-2
-HITMAN
-Metin2
-Battlefield Vietnam

O çocuk şiddeti oyundan öğrenmiyor, babasının annesini vurmasından öğreniyor, okulda öğretmeninden öğreniyor, okuldaki kavgalardan öğreniyor, futbol maçlarından öğreniyor, televizyondaki dizilerden öğreniyor. Valilik neden bu konuda bu kadar sessiz? "Oyunları yasakladılar, artık çocuklar şiddete yönelmeyecek. Haydi evlenme programlarını izleyip gülelim".

Balıkesir valiliği, eşine Çin'de rastladığımız bir projeye imza attı. Uyuşturucu, şiddet, alkol, hırsızlık gibi olumsuz içeriklerinden dolayı 6 oyunun internet kafelerde oynatılmasını yasakladı. Valilik, "İçerisinde yeni nesli kötü yola düşürdüğü için yasaklıyoruz" içerikli konuşmasından sonra, oyunların 18 yaş üstü kişiler için serbest olduğunu söyledi. Buna benzer bir olay 2007 yılında Knight Online isimli MMORPG oyununun yasaklanmasıydı. Yasaklanan oyunların listesi şöyle:
-Grand Theft Auto(Tüm seri)
-Bloodrayne 1 ve 2
-The Godfather 1-2
-HITMAN
-Metin2
-Battlefield Vietnam

Akıllarınca hizmet yapacak başka iş kalmadı demi Türkiye'de her şey bitti. Oyunları da yasakladınız her şey tamam yani ha ?
Ahah. Böyle yöneticilerimiz olmasından utanıyorum.
İnternet Bilgisayar özgürlüğü de ortadan kalktığına göre verelini yurt dışı bu ülkede yaşanmaz. Yasaklanan internet sitelerini saymıyorum bile.

Oyundan şiddet öğrenmek gibi bir saçmalık kabul edilemez aile üzerinde şiddete meyilli bir durum olmadıkça hiç bir problem yaşanmaz. Bu tarz çocuk kandırmacalarla boş laf yapmayalım.
-Psikolog Görüşü

Açıklamalarına bak hele yeni nesili kötü yola düşürüyormuş. Durun alemin temizi onlardı değil mi pardon ben hatalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yasaklanacak çok şey varken bunların yasaklanması çok saçma. Bu kadarını düşünüyorlarsa çocuklarını internet kafelere göndermeyi de bıraksınlar.

Metin 2 hariç diğer oyunların yasaklanması saçma olmuş. Metin 2 yasaklanır, o gayet normal. Çocuk kaçıyor okuldan birkaç arkadaşıyla, geliyor internet kafeye Metin 2 oynuyor. Çocuğun hayatını alt üst eden, kendi yapısını bozan gereksiz, anlamsız ve saçma bir oyun.

Metin 2 hariç diğer oyunların yasaklanması saçma olmuş. Metin 2 yasaklanır, o gayet normal. Çocuk kaçıyor okuldan birkaç arkadaşıyla, geliyor internet kafeye Metin 2 oynuyor. Çocuğun hayatını alt üst eden, kendi yapısını bozan gereksiz, anlamsız ve saçma bir oyun.

Aynen. Başından beri saçma bir oyun olarak görüyorum.

Ben baya oynardım Metin2'yi ama sırf onun içinde İnternet Kafe'ye kaçmazdık. Hadi belki Online oyun para tuzağı vs. vs. diye onu engellersin anlarım. Ama Hitman - GTA - BF - GodFather - BloodRayne niye yasaklıyorsun ? Zaten onlar 18+. Bazen bu hükümete zaten engelli olanları engellemenin bir mantığı olmayacağını belirtmek gerekli.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı