Banggood'dan 3D Yazıcı İçin Ne Kadar Vergi Ödenir?

Ürünün fiyatı: TRY1,058.94

Banggood adlı siteden Creality Ender 3 adlı yazıcıyı almak istiyorum. Fakat Türkiye'ye gelirken ne kadar vergi alırlar bilmiyorum. Tecrübeli bir arkadaş varsa güncel vergi durumlarını ve benden ortalama ne kadar vergi alacaklarını söyleyebilir mi acaba?

Bildiğim kadarıyla ürünün %20'si kadar ürün vergisi + sabit bir vergi ödüyorsun.

Banggood a hiç bulaşma ender 3 pro aldım, ya ben aşırı şanssızım ya da firma gerçekten çok kalitesiz, kanser ettiler 3 ayda bi yazıcıyı zar zor aldım güya Türkiye hızlı kargoyla 1 - 2 haftada vergisiz gelecekti.
yasadığım o kadar sıkıntıya rağmen en ekonomik ve yavaş kargo ile gönderdiler onu da kargo gelince paketteki kağıttan anladım en ekonomik rota olduğu yazıyor ülke ülke dolaşıp geldi
Yaşadığım alısverış deneyimini burada anlatsam okurken sen bile sinirlenirsin,kanser ettiler
Her maile 1 gün sonra cevap vermeleri ve her mesajından sonra aptal gibi şunu mu demek istedin diye senin yazdıklarını tekrar yazıp senden onay istemeleri yüzünden süreç daha da uzadı

önce Alljoy ile yolladılar 10 - 15 gün geçti ve kargo takip ekranında bilgiler ilerlemediği için canlı desteğe mesaj attım
her mesaj attığımda bana beklememi söylediler ve 1 ay boyunca oyaladılar en son mail attım ve güvenlik kontrolunden gecemediği geri gönderildiği bahanesini uydurdular ama kargo hiç çıkmamıştı bile, 1 ay geçtikten sonra bana para iadesi yapmayı teklif ettiler hahahahah

ben de para iadesi istemediğimi parasını verdiğim ürünü almayı istediğimi belirtince bu sefer de alljoy(turkiye hizli kargo) ile göndermeyeceklerini standart china post ile göndereceklerini ama endişelenmeme gerek olmadığını ürün bana ulaşınca çıkan vergiyi yine ödeyeceklerini söylediler

Kabul ettim ve CP ile başlayan ve CN ile biten bir kargo numarası geldi
15 gün civarı süre geçti ve yine kargoda hareket yok...
canlı destek kopyala yapıştır sekilde beklememi söylemeye devam etti.
eposta gönderdiğimde de her yazdığımı tekrar edip yazdıklarıma 1 gün sonra cevap yazarak zaman kazandılar ve yaklaşık 20 günün sonunda bir hata olduğunu bir şeyin sisteme girilmesi gerektiğini ama bir hata sonucu girilmediği söyleyip özür dilediler

Artık çok sıkılmıştım ve para iadesi istediğimi söyledim ve bana para iadesinin bankama geçmesinin 7 - 14 gün süreceğini söylediklerinde vazgecip tekrar ürünü istedim

birsürü işlem ve uzun süre bekleyişin ardından canlı destekten Chriss ismindeki yönetim ekibinde olduğunu iddia eden kişi bana sadece sayılardan oluşan,Türkiye içinde takip edilemeyen bir kargo kodu verdi ve ısrarla posta ofisine gidip o takip kodu ile kargoyu sormamı istedi

evden uzak olmasına rağmen gittim ve sordum
bu şekilde olan kargo takip nolarının takip edilemediğini söylediler ama yine de kutunun şeklini bildiğim için oradaki görevlilerle kutuyu aradık, orada yoktu...

Canlı desteğe tekrar bağlanıp chris ile konuşmak istediğimi söyledim ve artık sinirlenmiştim ürünümü istediğimi söyledim ama bana alt sipariş olarak ikinci bir takip numarası girdikleri için ürünü tekrar kargolayamayacaklarını, sadece iade yapabileceklerini parayı iade alıp ürünü tekrar satın alabileceğimi söylediler dalga geçer gibi, ürünün fiyatı da artmıştı neden bu kadar bekledikten sonra onların hatası yüzünden ürünü daha pahalıya alacaktım ki ?

biraz daha bekleyişten sonra eve gümrükten bir yazı geldi ve faturayı gönderdim vergiyi kestiler ürünü teslim aldım

ürün ülke ülke dolaşmış 6 farklı kargo etiketi vardı ve banggood un pakete yapıstırdıgı belgede kargonun en ekonomik yavas ve farklı ülkeler üzerinden aktarmalı kargo seçeceği ile gönderildiği yazıyordu ve ürün fiyatına 5 dolar yazmışlar gümrük memurlarının akılları ile dalga geçer gibi :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı