Banka kartımdan habersiz para çekilmiş

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 17B

otm

Kilopat
1 hafta önce yapılmış bu işlem. Bugün kartımdan para çekmeye gittiğimde "güzel bir miktar" paramın 1 hafta öncesinde çekilmiş olduğunu gördüm. İnternetten alışveriş de yapmadım. Nasıl oldu da gitti bu para? Ne yapmam gerekir? Muhtemelen paramı geri alamayacağım. Telefonuma onay mesajı da gelmedi. Ama bankanın bana diyeceği tek cümle bu olacak. "Size onay mesajı gelmiş ve onaylamışsınız" diyecekler. Çoğu kişi bu yüzden giden parayı alamıyor. Bir bardak soğuk suyumu içtim ama içim gidiyor.

1 hafta önce yapılmış bu işlem. Bugün kartımdan para çekmeye gittiğimde "güzel bir miktar" paramın 1 hafta öncesinde çekilmiş olduğunu gördüm. İnternetten alışveriş de yapmadım. Nasıl oldu da gitti bu para? Ne yapmam gerekir? Muhtemelen paramı geri alamayacağım. Telefonuma onay mesajı da gelmedi. Ama bankanın bana diyeceği tek cümle bu olacak. "Size onay mesajı gelmiş ve onaylamışsınız" diyecekler. Çoğu kişi bu yüzden giden parayı alamıyor. Bir bardak soğuk suyumu içtim ama içim gidiyor.
Bankadan detaylı dekont isteyiniz. Ve işlem itirazı dilekçesi doldurunuz.( kendi şubenizin bankasına giderek )

Sen parayı şimdiden kafadan çıkartmışsın, bütün kartı boşaltsalar aynısını yapar mısın?
Hayır tabii ki hocam. Kafadan çıkarmadım. Şu an normal gibi görünsem de içim içimi yiyor. Benim düşüncem geri alamayacağım yönünde. Bu şekilde birkaç yorum okudum ve maalesef bu şekilde yazmışlar.
İnternet bankacılığından hesap hareketlerine bakın.
Hesap hareketlerini çıkarttırdım. Orada gözüküyor. O olaydan 3 gün öncesinde çekmişim. Sonrasında da bir miktar habersiz çekilmiş.

Büyuk ihtimal kart girişine alet koymuşlar öyle olmuş. Paranın çekildiği bankanın ve sizin bir önceki para çektiğiniz bankanın kameralarına bakmak lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı