Bannerlord işgüzarlığı

Burda görmüştüm :)
Evet, haklısınız. Ben çok önceden, oyun çıkmadan önce bir adamın tahminini okumuştum, oradan aklımda kalmış. :)
ss179.PNG

İyi sıkmış. :D

Warband oynamaya devam. 150 TL ona vereceğime gider indirimleri bekleyip daha güzel oyun alırım. Resmen remake olmuş, sadece 2-3 tane özellik gelmiş. Yani beklentiler çok daha üstündü. 3 sene bilemedin 5 sene sonra çıksaydı herkes sırf grafik için oynardı. Ama günümüz oyunlarının gerisinde grafik olarak. O yüzden Warband oynamaya devam.

Ben Far Cry 4'ü bitirdikten sonra 3'e başlasam fazla bir şey fark etmez mi yani? Oynanışını falan çok sevdim oyunun.

Hocam zaten FarCry 4, resmen FarCry 3 DLC paketi gibi. Himalaya dağları, fil, yeni görünüşleri falan var yenilik olarak. Onun dışında hepsi aynı. Ama bence FarCry 3 çok daha iyi.

id Software in 4 senede yaptigi isin 10 da birini 8 senede yapamamislar. Modlayanlar o parayi daha cok hak ediyor. Kotu oyun degil ama yeni bir oyun hic degil.

Oyun Motoru ve Oyun aynı anda yapıldı. Sadece oyun sekiz yılda yapılmadı. Projeye 15 kişi başladılar. Yayıncı firmanın baskısı yüzünden erken duyurmak zorunda kaldılar. Bu yüzden bilgisiz olduğu halde atıp tutan arkadaşların eline koz geçti. Oyun geliştirmenin zorluğu ve yazılım hakkında gram bilgisi olmayanlar başımıza Mühendis kesiliyor. Cidden insanların bilgisi yok fikri var. Modlayanlar hazır bir sistemin üzerinde çalışıyor ve onlar için eklenti yapmak daha kolay çünkü oyunun bütününe etkisini göz önünde bulundurmuyorlar.

Bu konu hakkında çok fazla konuşuldu zaten firmadan birçok açıklamada geldi. Sanıyorum herkesin hem fikir olduğu konu yeni sürümün 8 yılda gelmiş olması bundan da kötüsü çok erken tanıtılmış olması GTA vb oyunlar fark ederseniz maksimum 1 1, 5 sene kala duyuruluyor bazen daha bile geç. Ama unutulmaması gereken asıl olaylardan birinin bu yerli firmanın ne Ubisoft ne de EA gibi bütçesi veya çalışanı bulunmaması. Zaman içerisinde daha iyisini zaten mecburen sunmak zorundalar.

Bannerlord sonrası olması gerekeni söyliyim. Daha iyi bir senaryo içeriği yani açık dünya ile senaryo görev kısımlarının biraz daha yedirilmesi, açık dünyada kendinizi oyunda olduğunuzu unutturacak görevler ve diyalogların yanında daha dolu ve kalabalık şehirler.

Zaten bir sıçrama yapmaz ve 3. oyunda böyle çıkarsa kimse almaz.

Erken erişim 1 yıldan uzun sürmesin yeterli, şu anda oynamanın bir mantığı yok ileri oyun içeriği konulmamış. 8 şehir 3M dinar sahibi olmama rağmen büyük bir savaş sonucu kaybettiğim askerleri geri toparlamak imkansız, para ve ünden etkilenmiyor asker alımı yine gidip en düşükleri toplamak zorunda kalıyorsun.

Oyun Motoru ve Oyun aynı anda yapıldı. Sadece oyun sekiz yılda yapılmadı. Projeye 15 kişi başladılar. Yayıncı firmanın baskısı yüzünden erken duyurmak zorunda kaldılar. Bu yüzden bilgisiz olduğu halde atıp tutan arkadaşların eline koz geçti. Oyun geliştirmenin zorluğu ve yazılım hakkında gram bilgisi olmayanlar başımıza Mühendis kesiliyor. Cidden insanların bilgisi yok fikri var. Modlayanlar hazır bir sistemin üzerinde çalışıyor ve onlar için eklenti yapmak daha kolay çünkü oyunun bütününe etkisini göz önünde bulundurmuyorlar.

Hic biri dediklerimi haksiz cikarmiyor. id software 4 sene icinde oyun motoru + Doom Eternal yapti. Ayrica yazilim muhendisiyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı