Bannerlord'da nasıl ilerlenir?

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Öncesinde 50 saat falan Warband oynamama rağmen bu oyunda bir türlü ilerleyemiyorum.
Standart; "köyden asker al, çapulculara saldır, eşyaları sat, tekrar et" döngüsünü yapamıyorum bu oyunda.
Başka ilerleme yolu da bilmiyorum açıkçası Mount and Blade oyunlarında.

Önce para kasmak için bol bol arenalarda vs at. Kazandıklarını sat kolay para kasarsın.

Önce para kasmak için bol bol arenalarda vs at. Kazandıklarını sat kolay para kasarsın.

Demirciliği geliştir. Bayağı pahalıya silah satabilirsin böyle. Sonra yaptığın ekonomiyle ordunu büyüt, diğer lordların işlerini yap ilişki yaptıktan sonra boşta gördüğün kaleye saldır. Krallığını kur Kalradyayı fethet.

Demirciliği geliştir. Bayağı pahalıya silah satabilirsin böyle. Sonra yaptığın ekonomiyle ordunu büyüt, diğer lordların işlerini yap ilişki yaptıktan sonra boşta gördüğün kaleye saldır. Krallığını kur Kalradyayı fethet.
Satacak silahları nereden bulacağım?

Dostum oyunu modlaman gerekiyor. Mesela belirli bir irade seviyesinden sonra ve yeterli askerin olunca gidip lordlara saldırmaya başlayabilirsin. Mesela lord'lara saldırdıktan sonra normalde yeterli loot vermiyor, mod kullanacaksın ve güzel loot vericek çünki o riski alıyorsun. Ondan sonra kendine yoldaş alarak onlarada ordu vermeye başlicaksın ve kale fethi edip kendi krallığını kurucaksın. Herşey oyunu modlamakta bitiyor aslında.

Yada demirciliğini geliştirebilirsin. Youtube'dan video izlemeni öneririm.

Dostum oyunu modlaman gerekiyor. Mesela belirli bir irade seviyesinden sonra ve yeterli askerin olunca gidip lordlara saldırmaya başlayabilirsin. Mesela lord'lara saldırdıktan sonra normalde yeterli loot vermiyor, mod kullanacaksın ve güzel loot vericek çünki o riski alıyorsun. Ondan sonra kendine yoldaş alarak onlarada ordu vermeye başlicaksın ve kale fethi edip kendi krallığını kurucaksın. Herşey oyunu modlamakta bitiyor aslında.

Yada demirciliğini geliştirebilirsin. Youtube'dan video izlemeni öneririm.
Hocam max 20 asker yanıma alabiliyorum, hem onu nasıl arttıracağım hem de nasıl asker için para bulacağım?

Önce bir krallığa katılma görevini yap ama bayrağı hükümdara teslim etmeden önce oyunu kaydet. Kaydet çünkü belki kendi krallığını kurmak istersin, iki ayrı save dosyası olsun yani diğerinden devam edersin istersen sıfırdan başlamak yerine. Bir krallığa katıl diyorum çünkü kendi krallığını kurmak çok zor, herkes savaş açıyor. Önce oyunu çöz sonra kendi krallığın ile yeni oyun oynarsın. Sonra krallıktaki lordların işlerini gör ilişki kas, para da kasabilirsin. Ondan sonra ordulara katılıp kuşatma veya savunma yap, böyle böyle klanın itibarını kasınca zaten dahil olduğun krallıktaki hükümdar ölünce büyük ihtimal seni seçecekler ve ondan sonrası kolay zaten. Kendi birliğinle ve birliklerinle herhangi bir kuşatmayla falan uğraşma çünkü hükümdar tutup başkasına verebiliyor o kaleyi/şehri, sadece ordulara katıl. Ayrıca oyunu modlayarak daha kolay ve eğlenceli yapabilirsin zira çok eksiği var oyunun.

Son olarak monchugyt diye bir kanal var youtube'da onun videolarına bak epey yardımcı olur.

Hocam max 20 asker yanıma alabiliyorum, hem onu nasıl arttıracağım hem de nasıl asker için para bulacağım?
Şehirlerde kervan ve atölye kurabilirsin oyun başında fayda sağlıyor. Asker arttırma ise klan seviyesi ve liderlik yeteneği ile artıyor. Ayrıca iaşeci alırsan yanına o da arttır. Ha bu iaşeci mühendis vs. meselesinde oralara adam koyarsan faydalı oluyor ama kendini atama yaparsan o özelliğini kasmış olursun bir yandan onu da bil. Misal kendini mühendis olarak atama yaparsan kuşatma sırasında mühendis özelliğin kasılır ve alevli mancınık gibi özellikler açılır. Ek birlik kurmanı da önermem bu arada erken oyunda çünkü genellikle bir halta yaramıyor, yönlendiremiyorsun yani kafasına göre geziyorlar. Tek avantajı itibar harcamadan orduna çağırabilmek. Erken oyunda çok masraflı iş, hiç girme o işe.

Son düzenleme:
Turnuva girin, bir krallığa girip biraz güçlenin sonra savaşta olan krallığın lordlarını kesip serbest bırakın. Hem ilişki kazanırsınız hem de çok para var lordların ordularından çıkanları satarsanız. Ben öyle yapıyordum kısacası. Eskiden kılıç satmak çok para getiriyordu ama artık demircilik çok daha zorlaştı.

Önce bir krallığa katılma görevini yap ama bayrağı hükümdara teslim etmeden önce oyunu kaydet. Kaydet çünkü belki kendi krallığını kurmak istersin, iki ayrı save dosyası olsun yani diğerinden devam edersin istersen sıfırdan başlamak yerine. Sonra krallıktaki lordların işlerini gör ilişki kas, para da kasabilirsin. Ondan sonra ordulara katılıp kuşatma veya savunma yap, böyle böyle klanın itibarını kasınca zaten dahil olduğun krallıktaki hükümdar ölünce büyük ihtimal seni seçecekler ve ondan sonrası kolay zaten. Kendi birliğinle ve birliklerinle herhangi bir kuşatmayla falan uğraşma çünkü hükümdar tutup başkasına verebiliyor o kaleyi/şehri, sadece ordulara katıl. Ayrıca oyunu modlayarak daha kolay ve eğlenceli yapabilirsin zira çok eksiği var oyunun.

Son olarak monchugyt diye bir kanal var youtube'da onun videolarına bak epey yardımcı olur.

Şehirlerde kervan ve atölye kurabilirsin oyun başında fayda sağlıyor. Asker arttırma ise klan seviyesi ve liderlik yeteneği ile artıyor. Ayrıca iaşeci alırsan yanına o da arttır. Ha bu iaşeci mühendis vs. meselesinde oralara adam koyarsan faydalı oluyor ama kendini atama yaparsan o özelliğini kasmış olursun bir yandan onu da bil. Misal kendini mühendis olarak atama yaparsan kuşatma sırasında mühendis özelliğin kasılır ve alevli mancınık gibi özellikler açılır. Ek birlik kurmanı da önermem bu arada erken oyunda çünkü genellikle bir halta yaramıyor, yönlendiremiyorsun yani kafasına göre geziyorlar. Tek avantajı itibar harcamadan orduna çağırabilmek. Erken oyunda çok masraflı iş, hiç girme o işe.
Hocam... bu oyunu eskileri gibi basit bir şekilde oynamanın yolu yok mu?

Geri
Yukarı