Bannerlord'da nasıl ilerlenir?

@kliibapz Hocam öyle bir anlatmışsınız ki şiir gibi adeta elinize sağlık. Oyunu indirip başlayasım geldi yemin ediyorum.

Başlangıçta en önemli noktalardan birisi ticaret yapmak al-sat. Şehirler arası ticaretten güzel para geliyor. Bir diğer nokta ise, arenalar arenaları atlamamanı tavsiye ederim. Nam kasman lazım klan seviyeni yükselttikçe oyun açılıyor.

Krallarla konuşup paralı asker veya onların lordu olabilirsin. Bu yöntem ile daha hızlı ilerleyebilirsin. En sonunda krala rest çekip ben kendim krallım sen hayırdır dersin.

Demircilik bu oyunun bugudur. Sınırsız para yapabilirsin bu yüzden çok tavsiye etmem. Bir süre sonra oyunun keyfini kaçırdığını düşünüyorum. Bu yüzden ticaret, kervan kurmak tarzı şeylerle daha iyi oluyor.

Modlar var. Modlarla kendi stilini kurabildiğin zaman tıkır tıkır gidiyor zaten. Mesela şu demircilik falan hiç uğraşmadım ben, bir kere bile bakmadım karmaşık geldi bayağı. Paso görev yaptım, hikayeleri falan güzel oluyor. Ondan sonra yavaş yavaş para biriktirip 2-3 kervan kurup atölye alacaksın pasif altın gelirin olacak. Bİr krallığa katılıp yine lordların görevlerini yaparken bir bakmışsın lordların en tuttuğu adam olmuşsun bitti gitti zaten. Eski oyuna göre çok daha güzel olmuş bu yani ben 2 ay önce falan bitirdim, şimdi büyük güncelleme geldi tekrar başlayıp kendi krallığımla bitireceğim farklı bir senaryodan. Ama tekrar söylüyorum modsuz oynanmaz, cidden çok kanser olursun.

Hocam hangi modlar olduğunu söyleme şansınız var mı yükleyeyim öyle oynayayım

Öncesinde 50 saat falan Warband oynamama rağmen bu oyunda bir türlü ilerleyemiyorum.
Standart; "köyden asker al, çapulculara saldır, eşyaları sat, tekrar et" döngüsünü yapamıyorum bu oyunda.
Başka ilerleme yolu da bilmiyorum açıkçası Mount and Blade oyunlarında.
Samed Güngör izleyebilirsin. Kardeşimin 40 saat steam, Steam dışı kim bilir kaç saat warbandı var. 62 saat de bannerlordu var 2 sine de elimi surmedim hayatım boyunca Max 1-2 saat oynamisimdir o kadar bana göre değil ya da beceremedigimden zevk almıyorum. Ama o deli gibi Samed güngör izliyordu. Başka kanallar da izliyodu tabiki de çoğunlukla Samed Güngör.

Samed Güngör izleyebilirsin. Kardeşimin 40 saat steam, Steam dışı kim bilir kaç saat warbandı var. 62 saat de bannerlordu var 2 sine de elimi surmedim hayatım boyunca Max 1-2 saat oynamisimdir o kadar bana göre değil ya da beceremedigimden zevk almıyorum. Ama o deli gibi Samed güngör izliyordu. Başka kanallar da izliyodu tabiki de çoğunlukla Samed Güngör.
Kuru kuruya da oynamıyor. Diyor şurayı aldım burayı yıktım burayı ele geçirdim. Bu 2 oyunla kafayı bozmuş zamanında imkan yoktu oynayamiyodu sırf oynasın diye gittim pc topladım. Onun da katkıları var az buçuk ta olsa. 😃

İlla belirli bir krallığa katılmana gerek yok. Ününü 3 veya 4 seviye yap. 40 ila 62 asker taşıyabilirsin. 60 V. derece piyade ile gayet kolay savaş kazanabilirsin. Göndermeli silaha abanman gerekiyor. En az karşıdaki 30 35 okçu askerini böylelikle at üzerinden kolaylıkla öldürebilirsin. Demircilik kasarak yarım saatte 1 milyon dinar elde edebilirsin.

ben çok önce yılıp bıraktım :D

Dosya Ekleri

• 1688279569068.png
    1688279569068.png
    237,7 KB · Görüntüleme: 40
Satacak silahları nereden bulacağım?
Hocam silahı demircilikle kendin üretip satacaksın köylerden odun falan topla veya nerde ucuza bulursan işte ham demir falan "Pugio" var bir de erittiğinde bir çok materyal veriyor sadece İmparatorluk Şehirlerinden bulabilirsin. 400K'ya silah sattığım oldu.

Hocam silahı demircilikle kendin üretip satacaksın köylerden odun falan topla veya nerde ucuza bulursan işte ham demir falan "Pugio" var bir de erittiğinde bir çok materyal veriyor sadece İmparatorluk Şehirlerinden bulabilirsin. 400K'ya silah sattığım oldu.
Nasıl demirci olacağım peki?

İlla belirli bir krallığa katılmana gerek yok. Ününü 3 veya 4 seviye yap. 40 ila 62 asker taşıyabilirsin. 60 V. derece piyade ile gayet kolay savaş kazanabilirsin. Göndermeli silaha abanman gerekiyor. En az karşıdaki 30 35 okçu askerini böylelikle at üzerinden kolaylıkla öldürebilirsin. Demircilik kasarak yarım saatte 1 milyon dinar elde edebilirsin.
Ünü nasıl arttırabilirim?

@kliibapz Hocam öyle bir anlatmışsınız ki şiir gibi adeta elinize sağlık. Oyunu indirip başlayasım geldi yemin ediyorum.
Hahaha benim de ağzım sulandı vallahi tekrar anlatınca. Yeni bir krallık ve fil birimi gelme ihtimali var o yüzden biraz daha bekleyeceğim tekrar başlamak için.
Hocam hangi modlar olduğunu söyleme şansınız var mı yükleyeyim öyle oynayayım
Şu an söyleyebileceğim belli bir mod yok çünkü oyuna güncelleme gelmiş ve hepsi inaktif olmuş. Nexusmods veya SteamWorkshop üzerinden bakabilirsin.

Geri
Yukarı