Bannerlord'un at üstü savaş mekaniği berbat

• Konuyu başlatan Gowa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 12B
Bu oyuna 8 yıllık bir oyun olarak mı yoksa erken erişim oyunu olarak mı bakmak gerekiyor? Erken erişim oyunu olarak güzel, 8 yıllık oyun olarak yetersiz. Fakat oyun motoru güncellemesi falan derken büyük vakit kaybetmişler yada ekipleri yetersiz.

Arkadaşlar arkadaşım vesilesiyle oyunu aldım. 1.7 saat geçti daha iade sınırını geçmedim önceki oyununu oynadım ancak öyle aşırı değil. Sizce iade etmeli miyim? Fiyatı düşünce almayı düşünsem çok mu beklerim? 😕

Witcher 3'ün bile at mekanikleri daha iyiydi demeniz çok komik olmuş bence. Witcher 3'ün tanıtım ve geliştirme maliyeti 81 milyon dolar imiş. Bannerlord'un maliyeti ise Armağan Yavuz'un söylediği kadarıyla birkaç milyon dolar. Bu arada herkes 8 yıldır geliştirilen oyun bu mu demiş ama 8 yıldır sadece tek odak noktaları Bannerlord değildi adamların. Aynı zamanda kendi oyun motorlarını geliştirdiler ve yeni mekanikler deneyip,kaldırdılar(köyleri kaleye çevirme özelliği gibi). Half Life 2 zamanında bu hataya Valve bile düşmüştü. Oyun motoruyla oyunu aynı anda geliştirmek çok sıkıntılı bir durum. Bu arada erken erişimi oynama fırsatına erişemedim ancak kapalı betada uzunca bir süre oynadım oyunu. Ben Warband'de 300+ saat geçirmiş bir insan olarak atlı savaşlarda hiç zorlanmadım. Yaklaşık 1 saatlik bir oyun süresi mekanikleri öğrenmeme yetmişti.

Not : Çok uzun zaman önce duyurulan bir oyunun erken erişim olarak çıkmasına bende karşıyım ancak yapacak bir şey yok.

IMG-20200415-WA0016.jpeg

IMG-20200415-WA0015.jpeg

Dün 5 saat Bannerlord oynamaya çalıştım fakat sırf şu at üstündeki savaş mekaniği yüzünden çok moralim bozuldu. ATI döndürmeye çalışıyorsun sanki Euro Truck Simulator'de tır döndürüyorsun. Kılıçla adama vurmaya çalışıyorsun vuramıyorsun çünkü atın üstünde kılıcı çok yukarıdan tutuyor. Kılıç adama değse bile maximum kafasına çarpıyor. Onda da çok büyük bir efor sarf etmen gerekiyor. Witcher 3'ün at mekaniği bile Bannerlord'dan iyidir. Bir de otomatik bloğu kaldırmışlar sanki millet profesyonel oyuncu. Bir oyunda profesyonel oyuncu olmaya çalışan adamın bannelord, en son oynayacağı oyun olur. İade de edemiyorum. 120 TL boşuna gitti. 8 senenin sonunda hüsran...

Alışınca hisbir sıkıntı yok ben de ilk başlarda zorlanıyordum ama şu an zorlanmadan pat küt giriyorum. Attım resimler ise meydan savasindaki performansım.

Daha önceki oyunlarını oynamadıysanız gayet normal zorlanmanız. PintiPanda demişsiniz fakat kendisi ilk kez Mound and Blade oyunu oynuyor. Bu yüzden oynamayı bilmiyor. Haliyle siz de bilmiyorsunuz. Alıştıktan sonra hoşunuza bile gider o mekanikler. Attan inin, karşıdan kargıyla gelen bir atlı ile yüzleşin, bakalım bir daha attan inecek misiniz? 😄 Çabalayın biraz çabalayın, alışırsınız. Gayet basit aslında.
Arkadaşları warband multiplayer'a atsak tek kişiyle elli kişilik orduyu alırlar evelallah.

Son düzenleme:
mesajlar silinmiş uyarı yemişim felan, güzel kafalar.. yorumlar beyaz show'da yayınlanıyor heralde, argo küfür hakaret olmadığı halde silinmiş neyse bu siteyi kullanmamamın sebebini tekrar hatırladım, iyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı