Bardağı Döndürürken Neden İçindeki Sıvı ve Üzerindekiler Aynı Yerde Kalır?

Mehmet_M

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Paramaribo / Surinam
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi tarçınlı süt içiyorum ve bir şey dikkatimi çekti. Bardağın içinde süt var, sütün üzerinde tarçın var. Şimdi ben bu bardağı döndürünce neden sütün üzerindeki tarçın da bardakla aynı yöne dönmüyor? Biz bardağı döndürürken neden süt sabit kalıyor? Cidden saçma bir soru ama merak ettim. :)

Yıllardır merak ettiğim ama saçma olduğu için kimseye sormadığım soru. Teşekkürler. :D

Eylemsizlik prensibiydi galiba tam olarakta hatırlamıyorum kusura bakmayın. Hareket eden cisim daima hareket etmek, duran bi cisim ise her zaman durmak istermiydi neydi. Süte dolayısıyla tarçınlara olan şeyin bu olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar şimdi tarçınlı süt içiyorum ve bir şey dikkatimi çekti. Bardağın içinde süt var, sütün üzerinde tarçın var. Şimdi ben bu bardağı döndürünce neden sütün üzerindeki tarçın da bardakla aynı yöne dönmüyor? Biz bardağı döndürürken neden süt sabit kalıyor? Cidden saçma bir soru ama merak ettim. :)
Buldunuz mu sorunuzun cvbimi?

Gecenin bir vakti nasıl bir algoritmayla bu konuyu buldunuz ve hortlattınız cevaptan çok bunu merak ettim.

Kafalar pırıl pırıl ya. Bir tane de burada var. Mesaj kasmak için falan yer arıyorlar diyeceğim de konu dışında mesaj da geçmiyor artık...

Yeni konular

Geri
Yukarı