Oyun yapabilmek için ne okunmalıdır?

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar benim bir sorum vardı bilgisayar oyunu yapmak için ne okunmalıdır ? Bilgisayar mühendisliği falan mı bilmiyorum yardım eder misiniz en büyük hayallerimden biridir oyun yapmak.

Sizce hangisi ? ya zaten istediğim meslek makine yada bilgisayar mühendisliği ama hangi bölüm onu bilemiyorum.

Direkt bölümü var bildiğim kadarıyla. Şimdi sen tamamen öğrenmek istiyorsan bir oyunun müziklerini, grafiklerini, hikayesini ve kodlamasını yapacağım diyorsan bence bölümden daha çok kendin öğrenmeye bak. Makine mühendisi olup oyun yapan adam da var. Çok büyük şirketlerde şirketin oyunla ilgili bölümlerinde Fizik mühendisi de var. Yeter ki yapmak iste. Bence şimdiden Blender, C# veya C++, FL Studio öğren.

Şimdiden yapabilirsin. Oyun yapmak için, diplomaya gerek yok.
Bilgi beleş, internetten öğrenebilirsin oyun yapmakla alakalı şeyleri.
Ben mesela öyle yapıyorum.

Direkt bölümü var bildiğim kadarıyla. Şimdi sen tamamen öğrenmek istiyorsan bir oyunun müziklerini, grafiklerini, hikayesini ve kodlamasını yapacağım diyorsan bence bölümden daha çok kendin öğrenmeye bak. Makine mühendisi olup oyun yapan adam da var. Çok büyük şirketlerde şirketin oyunla ilgili bölümlerinde Fizik mühendisi de var. Yeter ki yapmak iste. Bence şimdiden Blender, C# veya C++, FL Studio öğren.

Güzel dostum, 6 senelik konuyu neden hortlatıyorsun? 6 sene önce bu konuyu açan adam üniversiteyi bitirmiş, hayata karışmıştır...

Yeni konular

Geri
Yukarı