Barınaktan alınan kedi tekrar verilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1.'si SMA denen hastalık önlenebilen bir şey, gidip test yaptırıyorsun.

2.'si insanların maddi durumu müsait değilse ne olacak sorumluluğunu sen al o zaman?

Bayağı iyi bakıyorlar.

Tamam dostum hayvan iki türlüde ölcek yani o zaman adama suç atmaya ne gerek var.

Dostum param yok ve hayvan bakacağım sonra ölecek o vicdan azabına gerek yok en azından barınakta ölsünler ne diyeyim artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.'si SMA denen hastalık önlenebilen bir şey, gidip test yaptırıyorsun.

2.'si insanların maddi durumu müsait değilse ne olacak sorumluluğunu sen al o zaman?
Problemi çözeli saatler olmuş, niye tekrar alevlendiyorsun?

Hayvanı sahipleniyorsunuz, sonra bu hasta diye geri veriyorsunuz. Etik değil bence hocam. Ben param bitse de, ölse de tedavi ederdim.

Hocam çok eskiden annem bana kuş almıştı muhabbet kuşu, sonra 1-2 ay geçti hastalandı ve öldü, sonra diyor ki kuşu hastalanınca iade alması lazım o kadar para verdik diyordu. Mantıksız bence.

Gelen cevaplar ne kadar boş, biri ekran kartını ve ceketini sat tedavi ettir yazmış, tam kahkaha atmalık.

Bir can alıyorsan ona ayıracak paran olmalı.

Almasın o zaman :D?
Kardeşim adamın bütçesi amacı doğrultusunda yeterli. Sağlıklı dendiği için almış, tedavi masraflarına yetecek parası yok. Bu kadar sığ düşünmeyin. Almasın o zaman, etmesin o zaman bla bla

Saçmalıkla ne alakası var ona ayıracak bütcesi yoksa bir kere sahiplenmesi yanlış?
Konuda yazıldığı gibi kediye kaliteli mamalar aldığını söylemiş. Fakat tek seferde 3000-3500 ödemeyi kim kaldırabilir ki?

Duyar falan kasmıyorum ben, aldıysanız iyileştireceksiniz. En azından denemelisiniz. İyileştirmiyorsanız da bırakın barınağa hayvanı.

Allah Allah, bizim veterinerler neden muayane eder misiniz dediğimde para istemeden ediyorlar acaba?
Öyle bir şey mi var efe. Bizim veteriner önüne gelen gelip para vermeden muayene ediyor diye afiş yazmış muayene 350tl diye.

2016 yılında barınaktan kedi almış ve 2022 yılına kadar ölene kadar kedi bakmıştım öldükten 10 ay sonra şimdi yeni kedi sahiplenmek istedim yine barınaktan çünkü parayla almaya karşıyım sonuçta onlarda can bu yüzden gittim barınağa ve kedi sahiplendik 2 aylık fakat kedi hasta çıktı oradayken veteriner sağlam demişti aşılarını yapıp bizi göndermişti ama şu an hiçbir mama yemiyor ne yaş ne kuru vitamin maması bile yemiyor hepsi kaliteli markalar royal canin ve proplan markasına ait mamalar ve kedi bir şey yemediği halde kusuyor bu kediyi tekrar barınağa götürsem alırlar mı? Sonuçta tedavisi yapılması gerekiyor ve elimde ölmesini istemiyorum sağlıklı bir kedi almak istiyorum sizce alırlar mı?
Veterinere sen götür hayvanı iyileştir tedavi et diyenler içinse kedi daha yeni yavru olduğu için ve veteriner ücretlerinin ne kadar pahalı olduğunu hepimiz biliyor şimdi ölecek bir hayvan için 3000-5000TL tedavi ettirip ölürse ay sonuna kadar ot yerim ben herhalde daha alalı 24 saat bile olmadı kediyi çünkü bağlılık olsa hayvanla götürürüm fakat bağda yok.
Kafan mı güzel senin!!!
Çocuk oyuncağımı bu kardeş. Biz de kedi sahipleniyoruz, sokaktan alıyoruz bakıyoruz. Hasta çıktı ne demek? Çıktıysa götüreceksin veterinere tedavisini yaptıracaksın. Ne demek sağlam dedilerde hasta çıktı!
Sizin gibiler yüzünden hayvanlar ortam değiştire değiştire strese girip hasta olup ölüyorlar.
Allah'ım böyle insanların ömründen al, şu hayvanlara ver ne olur ...

Konuda yazıldığı gibi kediye kaliteli mamalar aldığını söylemiş. Fakat tek seferde 3000-3500 ödemeyi kim kaldırabilir ki?

Öyle bir şey mi var efe. Bizim veteriner önüne gelen gelip para vermeden muayene ediyor diye afiş yazmış muayene 350tl diye.

Hayvan bakıyorsan ya da bakacaksan zaten maliyeti göz önüne alacaksın. Bizim de yeri geldi bütçemiz kötüydü ama onun da bi can olduğunu varsayarsak yeri geldiğinde yemeyip içmeyip onun iyi olmasını sağlayacak. Ama arkadaş ne diyor sanki bilgisayar almış gibi ddedikleri çıkmadı geri versem olur mu? Al beğenmedim geri ver mantığı ile hayvan bakmaya çalışanlar zaten bakmasın neyi savunuyorsun ki?

Hayvanı sahipleniyorsunuz, sonra bu hasta diye geri veriyorsunuz. Etik değil bence hocam. Ben param bitse de, ölse de tedavi ederdim.

Öyle olması lazım zaten. Sokağa kedi olsun köpek olsun evcil hayvanlar atılıyor neden, bunun gibiler yüzünden. Annesi babasına tedavi masrafı 10000 de çıksa söylenmezler. Konu şu hayvanlar olunca masraf çok geri at.

Kardeşim adamın bütçesi amacı doğrultusunda yeterli. Sağlıklı dendiği için almış, tedavi masraflarına yetecek parası yok. Bu kadar sığ düşünmeyin. Almasın o zaman, etmesin o zaman bla bla
Senin ne zaman hastalanacağın belli mi? O anda sağlıklı çıktı diyelim kedi, pekiiiii ya 6 ay sonra hastalansa o zaman da dışarı atacak. Sen bence kafa yapını değiştir onların da can taşıdığını unutma bu bir. İkinci olarak da yemiyorsa bazı yerlerin tabi ki almayacak. Oyuncak değil teknolojik bir alet değil, araba değil. Yok efendim bütçesi yetmemiş boş laflar bunlar

Kafan mı güzel senin!!!
Çocuk oyuncağımı bu kardeş. Biz de kedi sahipleniyoruz, sokaktan alıyoruz bakıyoruz. Hasta çıktı ne demek? Çıktıysa götüreceksin veterinere tedavisini yaptıracaksın. Ne demek sağlam dedilerde hasta çıktı!
Sizin gibiler yüzünden hayvanlar ortam değiştire değiştire strese girip hasta olup ölüyorlar.
Allah'ım böyle insanların ömründen al, şu hayvanlara ver ne olur ...

Hayvan bakıyorsan ya da bakacaksan zaten maliyeti göz önüne alacaksın. Bizim de yeri geldi bütçemiz kötüydü ama onun da bi can olduğunu varsayarsak yeri geldiğinde yemeyip içmeyip onun iyi olmasını sağlayacak. Ama arkadaş ne diyor sanki bilgisayar almış gibi ddedikleri çıkmadı geri versem olur mu? Al beğenmedim geri ver mantığı ile hayvan bakmaya çalışanlar zaten bakmasın neyi savunuyorsun ki?

Öyle olması lazım zaten. Sokağa kedi olsun köpek olsun evcil hayvanlar atılıyor neden, bunun gibiler yüzünden. Annesi babasına tedavi masrafı 10000 de çıksa söylenmezler. Konu şu hayvanlar olunca masraf çok geri at.

Senin ne zaman hastalanacağın belli mi? O anda sağlıklı çıktı diyelim kedi, pekiiiii ya 6 ay sonra hastalansa o zaman da dışarı atacak. Sen bence kafa yapını değiştir onların da can taşıdığını unutma bu bir. İkinci olarak da yemiyorsa bazı yerlerin tabi ki almayacak. Oyuncak değil teknolojik bir alet değil, araba değil. Yok efendim bütçesi yetmemiş boş laflar bunlar
1 gün. Neyse.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı