'Barış Pınarı Harekatı' Sona Erdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
YPG değil ABD'nin örgütü ABD'nin isteği ile geri çekilecek dense daha doğru olurdu...

Amerika'ya güzel kapak attık. Ayaklarını denk alsınlar, eski Türkiye yok.
Biz mi kapak attık yoksa onlar mı? Yaptırımlar açıklandıktan sonra sence biz mi durdurduk bu harekatı? ABD dedi ki paşa paşa durdurucaksın yoksa yaptırım uygularım dedi bizimkiler de aman aman ne gerek var biz durdururuz dediler. Sonra tabi bizim basın şişirdikçe şişirdi olayı yok ABD çıldırdı yok Trump sinir krizi geçirdi falan. Durmayacaktık tavrımızı net koyacaktık kaç km güvenli bölge istiyorsak gidecektik alıcaktık gerekirse ambargo uygulasınlar bu ülke Kıbrıs Barış Harekatını da gördü yokluklar içinde yapılan Kurtuluş Savaşını da bu orduyu ve milleti böyle küçük tehditler durdurmamalı yoksa sahada kazandığımızı masada kaybediyoruz.

Ama hesaba katmayacakları şey, bizi çok zayıf ve hala 50 yıl önceki Türkiye gibi görmeleri. Bilmem anlatabiliyor muyum?

Amerika'ya güzel kapak attık. Ayaklarını denk alsınlar, eski Türkiye yok.

Laflara bak laflara. Çok mu A haber izledin sen? Neymiş 50 sene önceki Türkiye güçsüzmüş de şu anki çok güçlüymüş. Nerede yaşıyorsun sen, neyin illüzyonu bu? Eski Türkiye'yi güçsüz gösteren ama Tayyip Türkiye'si çok güçlüymüş de, bölgede güya düzen kuran aktör Türkiye imiş gibi hava yaratan cahil bir kesim var. Arkadaşlar Uluslararası İlişkiler son sınıf öğrencisi olarak söylüyorum, Türkiye tarihinin hiçbir döneminde bu kadar kötü bir dış politika yürütmedi. Davutoğlu öyle kötü bir bataklığın içine soktu ki ülkeyi, bugün hala operasyonu bir başarı gibi görüyorsunuz. Bir kaç yüz tane PKK'lı gebertince bu işler hallolmayacak, yıllardır bunu yapıyor Türkiye çünkü. Olması gereken şey akılcı ve gerçekçi bir dış politika yürütmektir. Tıpkı Atatürk Türkiye'si gibi. Eğer mahalle kabadayısı tarzında dış politika yaparsan, büyük abiler mevkinin bir tık altında olan Pence'i gönderir, sen de mevki olarak denginmiş gibi masanın baş köşesine oturtup onunla görüşürsün. Eğer akılcı ve gerçekçi dış politika yürütmezsen, önce Rusya sonra ABD parmağında oynatır seni. Ayrıca şunları da unutmayın:

- “Aptal olma” aşağılaması
- Yaptırım tehditleri
- Trump’ın hakaretvari tutumu
- Üç beş ülke hariç bütün dünyanın Türkiye’ye sırtını dönmesi
- Kürt’lerin boşalttığı alana Rusya ve Esad’ın girmesi
- Halkbankası davasının açılması
- Mal varlıklarına yönelik şantaj

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşa okumuşsun, git tekrar oku hadi.

1- Laflarına dikkat et, ikidir bel altından hakaret ediliyor bu konuda bana. Bir şey demiyorum diye yuttuğumu sanmayın, sabrımı taşırmayın.

2- Ne A Haber ne de televizyon izleyen birisiyim. Cahil diye bahsettiğin insandan çok dön kendine bak. İnsanları tanımadan o saçma özgüveninle yargılarsan, daha çok gülerler sana.
Şaka yapmışa mı benziyorum? Önce siz bir ciddi olun, önce siz bir ne istediğinizi bilin.

Operasyon olsa ABD yaptırım yapacak, ekonominin anasını ağlatacak diye söylenip duruyorsunuz, operasyon bitiyor, büyük yaptırımları engellemek için masaya oturuluyor ve yine bu sefer de sözlerinde durmadı diye söylenip duruyorsunuz? Ne istediğinizi biliyor musunuz siz?

Bu ülkede belli bir kesimi mutlu etmek hiç mutlu değil. Mutlu olmak istiyorsanız İsveç'e falan gidin, Orta Doğu ülkesinde pek aradıklarınızı bulamazsınız.

Ayrıca Türk Ordusu görevini layıkıyla yerine getirmiştir, layıkıyla operasyonu yapmıştır ve en az zararla da bölgeden ayrılacaktır. Yaptırım almadan bu işten çıkmak ve operasyonun belli bir bölgesini de iyice temizlemek yine bir başarıdır. Ama yine de bardağın boş tarafını görmek için çabalayan insanlar çok, sizin gibi.
Şu mesajımda söylediğim her şey sana uyuyor, hadi 3-4 defa okuyarak idrak et şimdi.

ABD nin başında bir deli var orası kesin, Obama ne yaptıysa Trump tam tersini yapıyor, "sorunlu olmadığım ülke kalmasın" gibi bir tavır sergiliyor. Amerikan kamuoyu bile Trump ın ne yapmaya çalıştığını anlıyamıyor.

Şaka yapmışa mı bekliyorum? Önce siz bir ciddi olun, önce siz bir ne istediğinizi bilin.

Operasyon olsa ABD yaptırım yapacak, ekonominin anasını ağlatacak diye söylenip duruyorsunuz, operasyon bitiyor, büyük yaptırımları engellemek için masaya oturuluyor ve yine bu sefer de sözlerinde durmadı diye söylenip duruyorsunuz? Ne istediğinizi biliyor musunuz siz?

Bu ülkede belli bir kesimi mutlu etmek hiç mutlu değil. Mutlu olmak istiyorsanız İsveç'e falan gidin, Orta Doğu ülkesinde pek aradıklarınızı bulamazsınız.

Ayrıca Türk Ordusu görevini layıkıyla yerine getirmiştir, layıkıyla operasyonu yapmıştır ve en az zararla da bölgeden ayrılacaktır. Yaptırım almadan bu işten çıkmak ve operasyonun belli bir bölgesini de iyice temizlemek yine bir başarıdır. Ama yine de bardağın boş tarafını görmek için çabalayan insanlar çok, sizin gibi.
İşte benim zoruma da giden neydi biliyor musun? Hiçbir şeyden habersiz kişilerin o yorumu belirli bir düzen içinde yazılmasından dolayı beğenmesiydi. Çok farkettim sırf mesaj ve beğeni sayısı yüzünden farklı ilgi görüyor. @dogant arkadaşın yanlış konuşmasını sezdi ama tartışma çıkmasın diye konuyu ortada buluşturup üstelemeden kapattılar. Hiçkimse aksine idda edemez, o kadar mesaj doğru zamanda yazılmadı. Kişi canı sıkılıyor diye burda olduğu için yorum olsun diye bile yorum yapar. Arkadaş her yerde yanlıştır demiyorum ama bulunduğun noktanın bir sınırı olduğunu bilmeli. Unutmayın en kral insan bile olsa toplum içinde küçük düşmemek için haksız olduğunu zerresine kadar bilse dahi aksini idda eder. @Jira Ayrıca arkadaş her kelimenin yanlış olduğunu söylemedi, sadece üstelediğin bir noktanın ne kadar büyük bir algıya neden olup yanlış bir cümle olduğunu dile getirdi.

Yorumların bazılarını okudum, bence şaka yapıyorsunuz. Çok boyutlu düşünün. Ortada zafer olsa da arkadaşımızı döverken gelip abisinin bizi dövmesine benzedi olay. Güzel bir yaptırım serisinin gelme olasılığına karşı bu operasyon 120 saatliğine durduruldu. Orada yine ABD olacak, çünkü Suriye petrollerinin aktarılması için Akdeniz'e limanı olan kentler lazım. Hava ile aktarsa çok maliyetli. Yine dur denildi, durduk. Tıpkı Kıbrıs'taki gibi. Allah'tan bu sefer yanlış istihbarat ile gemimizi veya askerlerimizi vurdurtmadılar bu sefer. Gücümüzü mü gösterdik, yoksa iyi bir söz dinleyen mi bilemem. Ama keşke bu raddelere gelmeseydi bu illet. Keşke Suriye'nin iç işlerine karışılmasaydı. Ve bu harekat olmasına rağmen bazıları hala iktidarı eleştirdi. Arkadaşlar asker bir yere girdiğinde siyaset biter, ülke bir bütün olur. Bu durumu açmak hiç istemiyorum.

@Elementor Sen neyden bahsediyorsun? Bugün sabrımı sınıyorlar benim. Yav bir forumda mesaj ve beğeni sayısıyla saygı görecek en son kişi benim. Doğant cevap verecek bir şey bulamayıp konuyu kapatmasının, benim sahip olduğum mesaj beğeni sayısıyla ne alakası var.

Bilgisiz olunca ve karşı cevabı veremeyince hemen konuyla alakasız yerlerden vurmaya çalışıyorsunuz, başaramıyorsunuz. Arkadaşım konu bazında cevap vereceksen ver, saçma sapan konuyla alakasız boş iddialarını kendine sakla.

Beni burada tanıyan tanıyor ve böyle saçma sapan sebepler yüzünden duyar kasacak biri olmadığımı biliyor. Beni tanımayan 3-5 kişinin yorumu önemli değil. Dolayısıyla istediğini düşünebilirsin.

Şaşırdık mı, tabi ki hayır! Böyle devam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı