[Başarılı kurulum] LGA775 sisteme Windows 11 kurdum!

Herkese merhaba, çılgın işleri severim. Eğer isterseniz DDR2 sisteme de kurabilirim:)Kurulumda çok ilginç bir olay yaşadım onu da anlatacağım.

Sistem özellikleri:
  • ASUS P5G41T-M LX anakart.
  • Core 2 Quad Q9550 işlemci. (OC yapılmadı)
  • 2x2 4 GB Kingston RAM 1333MHz.
  • WD800JD 80GB HDD.
  • 400W PSU.
ISO dosyasının hazırlanması:
Şimdi kurulumda neler yaşadığı mı anlatayım. İlk olarak kuruluma başlamak için ISO dosyasına modlama yapmam gerekiyordu. Windows 10 ISO dosyası ile Windows 11 ISO dosyasını açtım ve Windows 10 ISO dosyasında "sources" klasörünün içindeki " install.wim" dosyasını sildim. Sonra Windows 11 ISO dosyası için de yine aynı klasörde bulunan " install.wim" dosyasını Windows 10 ISO imajındaki yine "sources" klasörüne kopyaladım, işlem bu kadar. Not: Manuel CMD ile kurulumu da yapabilirdim ancak gece yarısı olduğu için buna vaktim yoktu.

Kurulum:
USB'yi bilgisayara taktım ve kuruluma başladım. Kurulum ekranında disk biçimlendirme bölümü bayağı yavaştı. Ardından bilgisayar otomatik yeniden başladığında ''windeploy.exe"nin çalıştığı ekranda yani "hazırlanıyor" ekranında bayağı uzun süre bekletti. Zaman tutmadım ama yarım saatten daha uzun sürdü. Ardından bir de ne göreyim! Bilgisayar yeniden başladı, BIOS ekranında uzun süre bekledikten sonra HDD okuma hatası dedi ve bildiğiniz HDD öldü. Kesinlikle sistem HDD'yi görmüyordu. Sonra HDD'nin ısısına baktım. Normal HDD sıcaklığı vardı ancak bilgisayarı kapadım, soğumasını bekledim ve aynı zamanda kontrol kartını söküp kontroller yaptım. Oksitlenme vardı çok az, onu silgi ile sildim. Sonra bilgisayarı açtığımda bu sefer HDD'yi gördü ancak HDD S.M.A.R.T. Hatası aldım. Ancak HDD çalışıyor şu an, bir sorun yok.
Sadece bu hatayı vermekte. Isınmasın diye fan koydum, zaten fotoğrafta gözüküyor. Ancak aniden sistem kapanınca tabii bu gördüğünüz hatayı aldım:

Eki Görüntüle 1088433

(Fotoğraf internetten alıntıdır, bu hatanın aynısını aldım.)

Sonra bu hatayı CMD kullanarak geçtim. Aynı zamanda OOBE ekranını atlamış oldum.

Sonuç:
Başarılı bir şekilde kurulumu tamamladım. Hız konusunda; çok yavaş değil, çok hızlı da değil ama kullanılmaz derecede yavaş değil. RAM kullanımı boşta 2.3GB. Bilgisayarın ve ekran görüntüsünün fotoğrafları:

Eki Görüntüle 1088437

Eki Görüntüle 1088438

Link at

Geri
Yukarı