Başarılı Kurulum Toshiba L855-10T El Captain 10.11.6

İki aylık çalışmamın sonucu ne kadar tam olmasa da başarılı kurulumumu gerçekleştirdim.
Klavyem şuan çalışmıyor bilgisi olan arkadaşlar el atarsa güzel olur :)

Öncelikle sistemim:

Intel® Core™ i5-2450M
8 GB 1600 Mhz DDR3 RAM
AMD Radeon™ HD 7670M
1 GB HDD

İlk olarak USB diskimizi Win32DiskImager ile hazırlıyoruz;
OS X El Capitan RAW 10.11.6 Güncel Kurulum İmajı

Direk kuruluma geçiyoruz gerekli BIOS ayarlarını yaptıktan sonra. Kurulumu sorunsuzca bitirdikten sonra işler başlıyor. Öncelikle ben UEFI sisteme sahip olmadığımdan bir türlü USB disk olmadan DualBoot yapmayı başaramadım. Bu şekilde kullanmayada razıyım :) Verdiğim Clover dosyasını sistemdeki ile değiştiriyoruz.(Eğer USB'den başlatıryorsak USB'ye atmamız gerekiyor) Sonrasında apple intel CPU power management kext adı altındaki iki dosyayı System>Library>Extensions içerisinden siliyoruz. Sonrasında aynı klasör içerisinde ki bu dosyaları siliyoruz.

System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphics.kext
System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsFB.kext
System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGA.plugin
System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsGLDriver.bundle
System/Library/Extensions/AppleIntelHDGraphicsVADriver.bundle

Dosyaları sildikten sonnra MultiBeast programını kullanarak nullcpupowermanagement.kext ve FakeSMC'yi kuruyoruz. Her ihtimale karşı parolanızı kaldırın yinede. Sistemimiz hazır arkadaşlar :) Klavye bende çalışmadı dosyaları sildikten sonra. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum :)

Şöyle de bir ekran resmi vereyim :)

Ekran_görüntüsü_20_02_2017_01_18.jpg

Clover Dosyası : CLOVER el captain.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Technopat Macos kısmında yazdıklarından görüldüğü kadarıyla bayağı bi ızdırap çekmişsin çalışabilir bir kurulum yapana kadar. :)

Sevindim ve seni tebrik ediyorum, Hackintosh konusunda özellikle eski moderator Montezuma sayesinde dökümanlar olsada,yabancı kaynaklar döküman konularında daha zenginler.

Şuraya bakabilirsin, Google translate ile çevirebilirsinde. el capitan keyboard not working hackintosh - Google'da Ara

Şurada ise Kemal Alkın'ın çözümü sanırım size çözüm olabilir. KEMAL ALKIN Clover kurulumu sonrası klavye çalışmıyor

Hayırlı olsun, Güle güle kullanın bilgisayarınızı :)

Teşekkür ediyorum. Çok ızdırap çektim ilk başta çok yabancı kalıyordum bu hackintosh işine. Sürekli okuyarak bilgi edindim. Bu forumun katkısı çoktur bana. Hatta AMD ekran kartımı tanıttığımı görünce yaşadığım sevinci unutamıyorum. Bu sorunları da halledeceğim elbet. Hackintosh=Sabır bunu öğrendim. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı