"Başarısızlık bir seçenek değildir" ne demek oluyor?

MucoBEY

Hectopat
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Daha önce bu kelimeyi duymuştum ve aklıma hep geliyor. Bunun anlamı "başaramazsan senin suçun değil" anlamına mı geliyor? Yoksa "başarısız olma" anlamına mı geliyor? Yoksa altında yatan başka bir anlam mı var?

Anladığım kadarıyla;
Bireysel bir tercih yapacak olsan başarısız olmayı tercih etmezsin anlamına geliyor sanırsam.

Başarı yolunda başarısız olsan bile tekrar ayağa kalkıp o yola çık anlamına geliyor.

Başarı yolunda başarısız olsan bile tekrar ayağa kalkıp o yola çık anlamına geliyor.

Yani ben şöyle anlıyorum: Sadece ilerle. Başarısız olacak olsan bile pes ederek kendi isteğinle başarısız olma.

Eğer anlamı buysa mantıklı. Ama durum buysa kendime soracağım soru "gerçekten savaşmak istiyor musun?" olurdu. Çünkü cevap "hayır" olduğu sürece bu sözün hiçbir etkisi olmaz.

Eğer anlamı buysa mantıklı. Ama durum buysa kendime soracağım soru "gerçekten savaşmak istiyor musun?" olurdu. Çünkü cevap "hayır" olduğu sürece bu sözün hiçbir etkisi olmaz.
Mesele sözün etkisi değil, cümle diyor ki "hayır" diye bir şıkkın yok. Savaşmak istiyor musun? Sorusuna tek cevabın evet olabilir diyor. Başarısız olmayı sen seçme, bırak başarısızlık seni seçsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı