Baseus SW Motion Gamepad İncelemesi

Merhaba dostlar iyi Sosyal'ler. Türkiye'deki malum gamepad fiyatlarından ötürü biraz derin bir araştırmaya girdim ve pek bilinmeyen bir gamepad buldum.
Almamdaki en önemli faktör hem uygun olması hem de iOS, Android, PC ve Nintendo Switch'i desteklemesi.
Neyse lafı uzatmadan başlayalım.

Öncelikle pandemi döneminde olduğumuzdan dolayı kargoların poşetlerini çıkarttıktan sonra ve hatta gamepadin kutusunu bile boşaltırken elimi telefonuma vurmak istemedim. O yüzden maalesef kutusunu çekemedim. Sağlam ve bayağı kalın bir kutuda geldiğini belirtmek isterim.

Özellikleri:
  • Bluetooth 4.0 ile kablosuz bağlantı
  • İsteğe göre kablolu bağlantı (Type-C)
  • 550 mAh batarya
  • Ağırlığı 207 gram
  • iOS, Android, PC ve Nintendo Switch desteği
Kutu İçeriği:

8BGghI.jpg

• Baseus SW Motion Gamepad
  • Garanti belgesi
  • Kullanım kılavuzu
  • Type-C kablosu
  • Teşekkürler notu 😃
Belirtmekte fayda var, piyasada birçok sahte Baseus ürün bulunmakta. Baseus bunun için önlemini almış, kutu arkasındaki QR kodun sol tarafında kazınacak bir alan var. Orayı kazıdıktan sonra Facebook QR kod tarayıcı ile (neden Facebook'u tercih etmişler anlayamadım) QR kodu taratıyorsunuz ve Baseus'un Çince bir sitesine aktarıyor. Seri numarası kısmını otomatik dolduruyor ve siz büyük sarı tuşa bastıktan sonra ekranda sarı bir tick işareti çıkıyorsa ürününüz orijinal demektir.

Kolu henüz fazla kullanmadım (kullandıkça ara ara konuyu güncelleyeceğim) fakat ön bakış olarak şu artı ve eksileri sayabilirim;

Artıları:
+ Hissiyatı güzel.
+ Bağlantılar çok kolay sağlanıyor. (Kullanım kılavuzunda kablosuz bağlantı şekli de mevcut fakat eğer yapamayan dostlar olursa seve seve yardımcı olurum.)
+ Steam direkt olarak gördü ve ayarladı.
+ Analog stickleri çok kaliteli.

Eksileri:
- Tetik tuşu dediğimiz L2 ve R2 tuşları kademeli değil, tek tuş şeklinde.
- Yön tuşları adeta kazık gibi.

İncelememi okuduğunuz için teşekkür ederim. Sorusu olan konu altında belirtebilir.

Peki sizce bu fiyata bu özellikleri daha iyi sağlayabilen bir Gamepad var mı?
Pek sanmıyorum, çok araştırdım fakat buna yakın sadece F710 var 300 TL'ye. Onun buna göre tek bir avantajı var o da wireless alıcısı (wireless mouse mantığı) içinde dahil, ek bluetooth adaptörü almanıza gerek kalmıyor. Fakat mobil platformlarda kullanamıyorsunuz F710'u. Üstelik arkadaşımın F710'unu test etme imkanım olmuştu, Baseus'un tuşları bir tık daha kaliteli diyebilirim.

Pek sanmıyorum, çok araştırdım fakat buna yakın sadece F710 var 300 TL'ye. Onun buna göre tek bir avantajı var o da wireless alıcısı (wireless mouse mantığı) içinde dahil, ek bluetooth adaptörü almanıza gerek kalmıyor. Fakat mobil platformlarda kullanamıyorsunuz F710'u. Üstelik arkadaşımın F710'unu test etme imkanım olmuştu, Baseus'un tuşları bir tık daha kaliteli diyebilirim.
Baseus kablolu bir şekilde mi kullanılıyor yoksa Bluetooth adaptörü mü lazım?

Hocam 2.el yurt dışından gelmiş cihazı 170 TL'ye satıyorlar. Orijinal mi diye sordum ama orijinal ise almaya değer mi? GeForce NOW'da ve telefonda kullanacağım sadece.

Dostum, Fifa 21 için bu kol uygun mu? F710'du önceki kolum. Bozulunca yenisini almak istiyorum ama çok yükselmiş fiyatları. Onunla kıyaslama yapınca bu alınır mı? Yön tuşlarını kullanıp oynayan biriyim.

Eğer temizse alınır. 170 TL bu gamepad için çok iyi bir fiyat. Garantisi de varsa tadından yenmez.

Hocam Bluetooth kaç metre destekliyor? 3 metrede falan sıkıntı çıkarmaz ise alacağım gibi. Bu arada şu L, r tuşları için ölü bölge muhabbeti var. Bunda nasıl peki? Pek anlamamda koldan ilk defa alıyorum. Son olarak yön tuşları kazık gibi demişsiniz. Witcher falan oynarken kötü bir hissiyat bırakmaz değil mi? Veya araba yarışlarında.
Bilgisayara taktığınızda ne olarak algılıyor cihazı?

Son düzenleme:
Dostum, Fifa 21 için bu kol uygun mu? F710'du önceki kolum. Bozulunca yenisini almak istiyorum ama çok yükselmiş fiyatları. Onunla kıyaslama yapınca bu alınır mı? Yön tuşlarını kullanıp oynayan biriyim.
F710 ile kalite olarak aynı sayılır fakat yön tuşları iyi değil. Eğer yön tuşları ile oynayacaksanız tercih etmeyin. Onun dışında FIFA ile tam uyumlu bu kol.
Hocam Bluetooth kaç metre destekliyor? 3 metrede falan sıkıntı çıkarmaz ise alacağım gibi. Bu arada şu L, r tuşları için ölü bölge muhabbeti var. Bunda nasıl peki? Pek anlamamda koldan ilk defa alıyorum. Son olarak yön tuşları kazık gibi demişsiniz. Witcher falan oynarken kötü bir hissiyat bırakmaz değil mi? Veya araba yarışlarında.
Bilgisayara taktığınızda ne olarak algılıyor cihazı?
3-4 metrede problem çıkartacağını sanmıyorum. Yön tuşları kullanıldıkça yumuşar mı bilmem ama ilk halinde kazık gibi, Witcher'de nasıl olur bilemiyorum. Analog tuşlarda ufak ölü bölge var diyebilirim, oyunu çok etkileyeceğini sanmam. FIFA oynuyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım o konuda. Bilgisayar XBOX kolu olarak algılıyor, hiçbir oyunda problem yaşamadım şu ana kadar.

4 metrede problem çıkartacağını sanmıyorum. Yön tuşları kullanıldıkça yumuşar mı bilmem ama ilk halinde kazık gibi, Witcher'de nasıl olur bilemiyorum. Analog tuşlarda ufak ölü bölge var diyebilirim, oyunu çok etkileyeceğini sanmam. FIFA oynuyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım o konuda. Bilgisayar Xbox kolu olarak algılıyor, hiçbir oyunda problem yaşamadım şu ana kadar.

Hocam aldığınızdan bu yana kullandığınız süre boyunca yumuşadı mı? Her şeyi çok güzel gelmişti alacaktım. Yön tuşları mahvetti şu an beni. Oyun zevkini baltalayacak kadar mı gerçekten? Yoksa unutur gider miyiz?

Geri
Yukarı