Başıboş sokak köpekleri sistematik olarak uyutulacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayvanların uyutulması bir çözüm değil çünkü. Eğer insanlar o hayvanları sahiplenirlerse, en azından bu sorunu bir nebze de olsa aşmış oluruz.
Ohh Meeen nasıl olurda 10 milyon başı boş köpeği sahiplenemiyorlar. Ya kardeşim bırakın bu işleri Allah aşkına bunlar insan değil ekonomik durumlarına göre düşünerek karar verip teker teker doğurmuyorlar. Tek seferde 4 er 5 er atıyor ortaya planlı olarak sahiplendirme durumu çoktan geçti öyle bir şey yok. Sen o 10 milyonu eksilteceğim diye başlarken ki böyle bir durumun imkanı yok bunlar 15'te olur 20'de. Ayrıca kimsenin bunları sahipleneceği de yok o çok duyarlı twitter it taparlarının gidip sokaktaki ekmek reisi alıp sahipleneceğine gerçekten inanıyor musunuz? Hayır tabi ki bunları geçin bunların örneklerini gördük. Onların lüks evlerinin çevresinde görebileceği en saldırgan köpek golden olur olan yine benim sabah 6 da işe giderken çevresi sarılan okula giderken saldırıya uğrayan vatandaşlarıma olur.

Ohh Meeen nasıl olurda 10 milyon başı boş köpeği sahiplenemiyorlar. Ya kardeşim bırakın bu işleri Allah aşkına bunlar insan değil ekonomik durumlarına göre düşünerek karar verip teker teker doğurmuyorlar. Tek seferde 4 er 5 er atıyor ortaya planlı olarak sahiplendirme durumu çoktan geçti öyle bir şey yok. Sen o 10 milyonu eksilteceğim diye başlarken ki böyle bir durumun imkanı yok bunlar 15'te olur 20'de. Ayrıca kimsenin bunları sahipleneceği de yok o çok duyarlı twitter it taparlarının gidip sokaktaki ekmek reisi alıp sahipleneceğine gerçekten inanıyor musunuz? Hayır tabi ki bunları geçin bunların örneklerini gördük. Onların lüks evlerinin çevresinde görebileceği en saldırgan köpek golden olur olan yine benim sabah 6 da işe giderken çevresi sarılan okula giderken saldırıya uğrayan vatandaşlarıma olur.
Hepsi olmasa da bence kayda değer sayıda köpek sahiplendirilebilir. Bana sorarsan uyutmanın da ölümden pek bir farkı yok. İş işten geçti artık üretilecek hiçbir çözüm bu sorunu en iyi şekilde çözemez.

Bugün sokak hayvanlarını uyutmak isteyenler yarın sokakta yaşayan insanları uyutmak ister. Zihniyet aynı. Her şeye milyar milyar TL para var da şu sokak hayvanlarına bakamayacak kadar aciz bir ülke mi olduk yazık.
Para vatandaşa dağıtılmıyor köpekler kim hocam?

Ohh meeen nasıl olurda 10 milyon başı boş köpeği sahiplenemiyorlar. Ya kardeşim bırakın bu işleri Allah aşkına bunlar insan değil ekonomik durumlarına göre düşünerek karar verip teker teker doğurmuyorlar. Tek seferde 4'er 5'er atıyor ortaya planlı olarak sahiplendirme durumu çoktan geçti öyle bir şey yok. Sen o 10 milyonu eksilteceğim diye başlarken ki böyle bir durumun imkanı yok bunlar 15'te olur 20'de. Ayrıca kimsenin bunları sahipleneceği de yok o çok duyarlı Twitter it taparlarının gidip sokaktaki ekmek reisi alıp sahipleneceğine gerçekten inanıyor musunuz? Hayır tabii ki bunları geçin bunların örneklerini gördük. Onların lüks evlerinin çevresinde görebileceği en saldırgan köpek golden olur olan yine benim sabah 6 da işe giderken çevresi sarılan okula giderken saldırıya uğrayan vatandaşlarıma olur.

Haklısınız hocam. Ben zengin bir hayvanseverin evinde kangal kırması bir köpek hiç görmedim şu ana kadar.

Ya arkadaşlar bu kadar iyimser olmayın bu köpeklerin yeri sokaklar değil. Bunlar sahiplenme iç güdüsünde bir yeri sahiplenir gerekirse oraya seni sokmamak için parçalar. Bu çok bilmiş arkadaşlar lütfen biraz sokaklara inin şöyle köpeklerin yoğun olduğu bir yere orada bir gece yürüyüşü yapın. Sabahın 6'sında işe giden insanlarla birlikte girin o sokaklara sürü halinde ki 8 10 köpeği sevmeye çalışın. Golden değil ya bunları sevin birazda ne olacak çok hayvan sever değil misiniz? Bakın ben o türden bir bölgede yaşıyorum gerçekten burada başıboş köpekler bi hayli fazla daha geçen arabada ailem varken sürü halinde ki köpekler arabanın önüne atladı bakın yanında koşmadılar önüne atladılar direkt bende çarpmamak için direksiyonu iyice kırdım allahtan yola tutundum ve o hızda bir yere vurmadım. Eğer ben orada kaza yapsam Allah korusun aileme bir şey olsa insanlar bugün bu meseleyi konuştuğu kadar konuşacak mıydı? Pff hiç sanmıyorum. Ya saldırılarda ölen, yaralanan yavrucakları, çocukları, vatandaşları konuşsanıza birazda sevgili hayvan severler. Çok değil ya bu konuyu azıcık aşağıya kaydırıp diğer açılan konulara bakıp açı gerçekleri görebilirsiniz. İnatla görmüyor musunuz? Sizin için bir kaç örnek bıraktım aşağıya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ne bizim kültürümüzle ne de inançlarımızla örtüşüyor bu "katliam". Köpek yakalamak öyle kolay değil, yakalayacakları köpekler en kolay yakalanabilir, insanlara alışmış masumlar olacak. Ekonomik açı vs. diyorsunuz, ötenazi için T-61 ilacı kullanılıyormuş. Bu ilaç kısırlaştırmaktan daha pahalı. Bu ilacı da pahalı diye denetim dışı almazlarsa ne olacak? Sizce bu olurken hayvanseverler, karşıtlar, belediye çalışanları ne olacak? Buna halk izin verir mi sanıyorsunuz? Ortalık kargaşaya dönecek, bu olmasın. Çözümü; tüm ülkede kısırlaştırma seferberliği başlatmak, olabildiğince sahiplendirme yapmak, yurt dışı sahiplendirmelerini devletin teşvik edip kolaylık sağlaması, veteriner ücretlerinin karşılanabilir olup şişirme fiyatların olmaması ve rehabilite gerektiren köpeklerin tedavisinin sağlanması.

Ya arkadaşlar bu kadar iyimser olmayın bu köpeklerin yeri sokaklar değil. Bunlar sahiplenme iç güdüsünde bir yeri sahiplenir gerekirse oraya seni sokmamak için parçalar. Bu çok bilmiş arkadaşlar lütfen biraz sokaklara inin şöyle köpeklerin yoğun olduğu bir yere orada bir gece yürüyüşü yapın. Sabahın 6'sında işe giden insanlarla birlikte girin o sokaklara sürü halinde ki 8 10 köpeği sevmeye çalışın. Golden değil ya bunları sevin birazda ne olacak çok hayvan sever değil misiniz? Bakın ben o türden bir bölgede yaşıyorum gerçekten burada başıboş köpekler bi hayli fazla daha geçen arabada ailem varken sürü halinde ki köpekler arabanın önüne atladı bakın yanında koşmadılar önüne atladılar direkt bende çarpmamak için direksiyonu iyice kırdım allahtan yola tutundum ve o hızda bir yere vurmadım. Eğer ben orada kaza yapsam Allah korusun aileme bir şey olsa insanlar bugün bu meseleyi konuştuğu kadar konuşacak mıydı? Pff hiç sanmıyorum. Ya saldırılarda ölen, yaralanan yavrucakları, çocukları, vatandaşları konuşsanıza birazda sevgili hayvan severler. Çok değil ya bu konuyu azıcık aşağıya kaydırıp diğer açılan konulara bakıp açı gerçekleri görebilirsiniz. İnatla görmüyor musunuz? Sizin için bir kaç örnek bıraktım aşağıya.

Sabah 8 gibi kampüste 10 köpekle beraber okula gidiyorum, fotoğraflarını atabilirim. Hiçbir şey yapmıyorlar çünkü çevre koşulları onları tehdit etmiyor, karınları tok, bizimle dostlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı