Başıboş köpeklerin açtığı sorun: Fare bolluğu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başıboş sokak köpeklerini savunanlara soruyorum: Bu 10 yaşındaki çocuğun günahı neydi? Bir söyleyin.
Eğer söyleyecek bir şeyiniz varsa etiketleyip sorabilirsiniz.

Hala inatla sanki insan ölümüne göz yumuyormuşum gibi davranmanızdaki mantık nedir? Sokaktaki köpeklerin sebebi ben miyim? Ben mi aşılamadan, kısırlaştırma işlemlerinden sorumluyum? Bu konuda bir adet devleti sorumlu tutan mesajınız var mı? Hatta sadece siz değil, sözde kendi insanını önemseyip bana ittapar diyenlerin kaç tanesi bu konu altında asıl sorumlunun devlet olduğunun altını çizdi? Nafile, bunun yerine her zaman olduğu gibi bambaşka bir nefret öznesi buldunuz.

Size söyleyecek tek sözüm yok. Umarım koskoca yaşınızdan başınızdan utanıp bir öz eleştiri yaparsınız. Selametle.

Eğer söyleyecek bir şeyiniz varsa etiketleyip sorabilirsiniz.

Hala inatla sanki insan ölümüne göz yumuyormuşum gibi davranmanızdaki mantık nedir? Sokaktaki köpeklerin sebebi ben miyim? Ben mi aşılamadan, kısırlaştırma işlemlerinden sorumluyum? Bu konuda bir adet devleti sorumlu tutan mesajınız var mı? Hatta sadece siz değil, sözde kendi insanını önemseyip bana ittapar diyenlerin kaç tanesi bu konu altında asıl sorumlunun devlet olduğunun altını çizdi? Nafile, bunun yerine her zaman olduğu gibi bambaşka bir nefret öznesi buldunuz.

Size söyleyecek tek sözüm yok. Umarım koskoca yaşınızdan başınızdan utanıp bir öz eleştiri yaparsınız. Selametle.
Köpekleri övüyormuş gibi yazmanız köpekleri övüyormuş gibi anlaşılıyor.

Hem sokaktaki hayvanlara yazık hastalanıp ölüyorlar hem insanlara sokaktaki hayvanların daha fazla çoğalmasını engellemeliyiz.

@Finisterre mesajınızı yeni görme fırsatım oldu o yüzden yeni yazıyorum. Öz eleştiriyi her zaman için yaparım, herkesin yapmasını da tavsiye ederim. Sizin o mesajınızdan @Mexy1864'ün de dediği gibi başıboş sokak köpeklerini savunmanız iması çıktığı için bu yorumda bulundum. En başta bunlarla devlet ilgilenmesi gerekiyor deseydiniz bu kadar tepki gösteren zaten olmazdı. Bunu sonradan belirttiniz, ilk mesajınızda belirtmediniz.

@Finisterre mesajınızı yeni görme fırsatım oldu o yüzden yeni yazıyorum. Öz eleştiriyi her zaman için yaparım, herkesin yapmasını da tavsiye ederim. Sizin o mesajınızdan @Mexy1864'ün de dediği gibi başıboş sokak köpeklerini savunmanız iması çıktığı için bu yorumda bulundum. En başta bunlarla devlet ilgilenmesi gerekiyor deseydiniz bu kadar tepki gösteren zaten olmazdı. Bunu sonradan belirttiniz, ilk mesajınızda belirtmediniz.
İlk mesajimda da belirten bir şey yok ki. Ölüm sayısı "çokça" denmiş, rakamla ifade edilen sayı yani. Buna itiraz ettim. Sonrasında da meramımı açıkladım. Niyet okuyup tepki gösterenlerin sorumluluğunda geri kalan. Benim niyetim başından beri aynıydı.

Ha eksik ifade ettiğim dusunuluyorsa, anlaşılmayan bir yer varsa cevaplarım. Bulunduğum çizgi aynı.

@Finisterre bu arada çözüm önerileri de kimin yapması gerektiği de belli. Konuda 12 tane yorumum var ve yorumlarımda çözümün nasıl olması gerektiğini de belirttim. Kimse size niye yapmıyorsunuz diye hesap sormaz zaten. Sizin yetkiniz alanınızda olan bir şey değil.

@Finisterre bu arada çözüm önerileri de kimin yapması gerektiği de belli. Konuda 12 tane yorumum var ve yorumlarımda çözümün nasıl olması gerektiğini de belirttim. Kimse size niye yapmıyorsunuz diye hesap sormaz zaten. Sizin yetkiniz alanınızda olan bir şey değil.
Ama işte olan şey, burada yaşanan şey o değil. Genel durum nefretin yöneldiği tarafın bambaşka olduğu şekilde. Dolayısıyla yargı da benim üzerimden oluyor. Siz çözümü belirttiyseniz ben görmedim, gördüysem de aklımdan çıkmış. Malum çok kişiyi muhatap aldım konuda.

Tek bir kişi bile zarar gördüyse sokak kopeklerinden bu bir sorundur. Ne zaman insan hayatını önemseyeceksiniz? Küçük çocuklar sokakta parçalanıyor? Hiç mi dokunmuyor bu durum size. Problem yokmuş, haydi işine. Aç haber izle bile demiyorum. Biraz twitterda gezinsen görürdün neyin ne olduğunu.
(Mülteci) bundan daha büyük bir sorun; ve daha İstanbul depremi olacak, peki devlet bunun için ne yapıyor ?

Şu "yok saldırıyorlar" konusunda.

Sizi de güneşin altında susuz, kışın gecesinde yuvasız, günlerce aç bıraksalar ve "yardım edeyim" kafasındaki random bir "hayvan sever" ağzınıza kuru ekmeği zorla sokup susuzluğunuza susuzluk katsa sizin de akıl sağlığınız 3.5 atar, siz de etrafa saldırırsınız.

Kaldı ki siz bu durumdayken canı sıkılanın oranıza buranıza vurduğunu daha hesaplarımıza katmadık.

İnsan olun, insanlık bulun.

Şu "yok saldırıyorlar" konusunda.

Sizi de güneşin altında susuz, kışın gecesinde yuvasız, günlerce aç bıraksalar ve "yardım edeyim" kafasındaki random bir "hayvan sever" ağzınıza kuru ekmeği zorla sokup susuzluğunuza susuzluk katsa sizin de akıl sağlığınız 3.5 atar, siz de etrafa saldırırsınız.

Kaldı ki siz bu durumdayken canı sıkılanın oranıza buranıza vurduğunu daha hesaplarımıza katmadık.

İnsan olun, insanlık bulun.
Ben kendi yerimdekilere bakıyorum. Herkese bak desen bakacaklar mı sanki. İşin içinde ölümlü vakalar varsa bunlar tehdit oluşturuyor demektir. Toplamaktan başka çare yok.

Geri
Yukarı