Türkiye, başıboş köpek sayısında Hindistan’ı geçti

Gelişmiş ülkelerin hiçbirinde sokaklarda köpek ve kedi göremezsiniz. Bizde insanların duygularıyla oynanıyor. İşte mama satın alın ve sokak köpeklerine, kedilerine verin. Böyle böyle mama satıyorlar. Kesinlikle sokak köpekleri toplatılmalıdır, kalanları da uyutulmalı. Başka yolu yok. Bu canlılar, ölümcül hastalık olan kuduz hastalığını taşıyabiliyor ve bir insanın canı, bin köpekten daha değerlidir!
Olur mu hocam çevredeki birkaç "ittapar" bunu istemiyor.Lise hayatım boyunca sağolsunlar hep köpekler kovaladı macera yaşadık.Sabah sporunu onlarla yapıp okula gidiyordum.Yani artık durum öyle vahim bir halde ki gideceğim yolları değiştiriyordum sırf köpeklerle karşılaşmamak için.

Her seye rağmen bir "köpek sorunu" varsa bunun çözümü öldürme değil. Erkeklerin öldürdüğü insan sayısına bir baktınız mı mesela? Erkekleri de öldürelim bitsin gitsin, değil mi? Öyle olmuyor maalesef. Azıcık insan olmayı öğrenin.

Feminizmin kadın haklarını savunmak olduğunu bilmeyip, feminizm ile alay eden ve feminizmi aşağılayan insanların sayısı bu kadar yüksekken, ne yazık ki kadınların yaşadığı sorunlar mantıklı hareketler ile kısa vadede çözülemez. Keşke çözülebilse. İnsanımız "insan hakları ve vicdan özgürlüğü" nedir bilmiyor çünkü. Mutlaka birileri gelip "erkeklerde sorunlar yaşıyor, sadece kadınlar değil" diyecektir. Her gün bir sürü kadın ya öldürülüyor, ya zorla çalıştırılıyor, ya zorla evlendiriliyor ya da tecavüze uğruyor. Ülkemizin "mükemmel" geleneklerine baktığımızda ise kadınların çoğu zaman ezildiğini görüyoruz. Hatta geleneklere bakmaya bile gerek yok aslında, babamın doğduğu köyde yeni doğum yapmış kadınları zorla tarlada çalıştıran kişiler olduğunu biliyorum. Tabii ki bu eskiden olan bir şey ancak sonuca bakarsak kadınlar eskiden beri hep eziliyor.

Ülkemizdeki insanlar ne yazık ki köpek ve kedileri dışarıya aitmiş gibi biliyor.Halbuki çöpleri karıştırıp yiyecek bulmaktan başka çareleri yok.Neymiş onlarında eviymiş falan fistan bir ton laf.Onların evi sokaklar değil kardeşim kimse kusura bakmasın.Ben okula işe giderken köpeklerin beni kovalamasını istemiyorum.Geçen gün bir hurdacının arkasından köpek koşturdu bende cebimdeki çakmağı fırlattım hayvana gelmesin diye.Etraftaki insanlarda sağolsun köpeğe taş fırlattığımı zannedip benle laf dalaşına girdiler :D.Demem o ki gerçekten önüne geçilmesi gereken bir sorun.Şayet birini değil ıssırmak çizik atsa ve o kişi aşı yaptırmazsa kuduzun geri dönüşü olmaz.Bulundurdukları bakterileri parazitleri saymıyorum bile.

Her gün 3 öğün beslenen, sevilen, okul yemekhanesi çevresinde dolanan 4 köpek bütün dönem kafasını bile çevirmemiş olmasına rağmen dönemin son günü saldırdı. Yemekhane personeli bırakın yardım etmeyi ayağa bile kalkmadı. Okulda kaç kişiyi rahatsız etmiş, ısırmış olmalarına rağmen hala bir çözüm bulunabilmiş değil. Isıranı alıyorlar aşı yapıp geri bırakıyorlar. Fakülteler arasında tek yürümek bile dert. Yanımda bıçak taşımadan gezerken korkacak duruma getirdiler ya helal olsun gerçekten. 🙂

Köpek sorununun tek çözümü köpekleri kısırlaştırıp sokağa geri salan küpe uygulamasıdır.

Barınaklarda köpekler açlıktan birbirini yemekte. Itlaf etmek zaten onursuz bir politika.

Hazır köpekleri kısırlaştırmışken şu, köpekler bebek öldürüyorsa, erkekler de insan öldürüyor diyen, ideoloji karmaşası yaşayan ergenus gibileri de şimdiden kısırlaştıralım da nesillerini devam ettirip ülkemizin IQ'sunu düşürmesinler.

Hazır köpekleri kısırlaştırmışken şu, köpekler bebek öldürüyorsa, erkekler de insan öldürüyor diyen, ideoloji karmaşası yaşayan ergenus gibileri de şimdiden kısırlaştıralım da nesillerini devam ettirip ülkemizin IQ'sunu düşürmesinler.
Oksimoron bir cümle olmuş. Orada kastedilen yüzeysel bir "erğkekh de gadın öldürüyor" değil; bunca ölüm ve yaralama varken, ataerkil düzenin müthiş sömürüsü devam ederken gençlerin köpek sorununa yoğunlaşmasıydı. Gençlerin koyun gibi güdülmesi yani mesele, anlamazsanız diye özetleyeyim tek cümlede.

Ama evet, bu okumayı yapmayıp "gısırlaştırak sizi yaw" diyecek kadar da alçalmışsınız. Tebrik ederim.

Köpek kaçıran diye satılan yüksek frekans ses cihazları işe yarıyor mu?Kullanan var mı?

Geri
Yukarı