Başıma garip olaylar geliyor

SeikalR

Decapat
Arkadaşlar, son günlerde çok garip olaylar geliyor başıma. Baştan tesadüfe inanmıyorum. Bence her rastlantının bir anlamı var. Müslüman'ım ve bazı rastlantıların Allah'tan geldiğini düşünüyorum. Bize yol gösteriyor veya cezalandırıyor. Örnek olarak 1. olay bir cezalandırma, 2. olay bir yol gösterme diye düşünüyorum. Olayları aktarayım. İlk olay bisiklet sürüyordum. Yolda bir çocuk gördüm. Çimenlerin üstünde bisikletiyle yatıyordu. Bisikleti bir yanda çocuk bir yandaydı. Ve bana psikopat gibi bakmaya başladı. Sadece bakıyordu. Ne konuşuyordu ne de yardım istiyordu. Bende ona bakıyordum. Acaba yere mi düştü yoksa sadece çimenlere mi uzanmıştı diye durdum ve bir süre bakıştık. Bir kanama ve yara göremeyince gittim. Belki düşmüştü ama belli etmiyordu. Hiç bilemiyorum. 5 dakika sonra çok fena düştüm bisikletten. Her yerim kanıyordu. Üstüm başım çamurdu. Bisikletin altında su birikintisinde yatıyordum. Sonra yanımdan 2 adam geçti ve bir süre baktılar. Ve yardım etmeden gittiler. 2. olay ise şu: Müzik enstrümanı çalmak istiyordum. Acaba hangi enstrümanı çalsam diye düşünüyordum derste. Kemanla gitar arasında kalmıştım. Sonra dersin sonlarında bunu düşünmeye tam başladığımda hoca "sen bir şarkıcıya benziyorsun" dedi. Ali insan diye biri. Benim ismim de Ali. Ve hoca akıllı tahtada Ali Insan'ın bir şarkısını açtı. Çocuk keman çalıyordu! Çok büyük bir rastlantı. Hem her şey dakikasında oluyor. Hem çocuğun ismi Ali, hem de keman çalıyor. Delirmek üzereyim. Bu tarz rastlantılar bana işaret olarak geliyor. 2. olay çok garip. Siz ne düşünüyorsunuz? Benim düşündüklerim ve inandıklarım saçma ve abartıyor muyum? Ya da bana hak veriyor musunuz? Bu konuda görüşünüzü almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler. (Tüm kitapları getirebilirsiniz. Hepsine elimi basarım. Tamamıyla gerçek ve trollemiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar tesadüf, dininle pek bir alakası yok. Günümüz insanlarının bencilliği ve yardım etmemesi yüzünden öyle bakmışlar diğer konu ise Hoca ilk defa izlemiştir "Ali İnsan" diye birini sonra derste sana bakıp benzetmiştir. Ayrıca buna biz "Deja vu" diyoruz.
Dejavunun ne olduğunu bildiğine emin misin?

Geri
Yukarı