Başka Bilgisayarda Görünen HDD, Kendi Bilgisayarımda Görünmüyor

Hilergy

Decapat
Katılım
19 Ağustos 2018
Mesajlar
22
Merhabalar. Bilgisayarımda 3 adet depolama birimi kullanmaktayım. Birisi SSD olup içinde sistem yüklü, diğer ikisi HDD birinde oyunlar var. Birinde yedekler ve fotoğraflar var. Sistemde C: / D: / E: / Diskleri var anlayacağınız. Dünden itibaren artık D: / Diskine ulaşamıyorum. Yedeklerin olduğu disk, başka bir bilgisayara taktığımda sapasağlam okudu HDD'yi bad sector taraması da yaptım temiz çıktı. Sonra tekrar bilgisayarıma taktığımda yine okumadı. Yine aynı işlemi tekrarladım başka bilgisayara taktım başka bilgisayarda HDD okunuyor ama benim bilgisayarımda HDD okunmuyor. Şöyle elimle bir kontrol ettiğimde ise diğer HDD ısınırken bu ısınmıyor titremiyor. Sonuç olarak HDD'ye elektrik gitmediğini varsaydım. Ne yapabilirim, sorun nerededir sizce?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Afkborn

Decapat
Katılım
25 Mayıs 2019
Mesajlar
1.997
Makaleler
2
Çözümler
11
Yer
Eskişehir
Disk yönetimine girip diskin sürücü kısayolu ekleyin sorun düzelecektir. İstiyorsanız daha detaylı bir biçimde anlatabilirim.
LİNK
Edit: Linki kontrol ettim burda değiştirme için yapılmış siz tek fark olarak ekleyeceksiniz.
 
KS
H

Hilergy

Decapat
Katılım
19 Ağustos 2018
Mesajlar
22
Öncelikle yanıtın için çok teşekkür ederim fakat maalesef sistemim Windows 10 değil Windows 8.1 ve az önce baktım harddisk BIOS ta da görünmüyor sadece 2 diskim görünüyor halbuki 3. HDD herşeyi bağlı SATAsı DATAsı
 

Yeni konular

Yukarı