Başka bir ağ görünce kendi internetim kopuyor

OmsanKrkmz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ya şimdi köye internet bağlattırdık iyi güzel çekiyor ama başka biri daha bağlattırmış onlar modemi açınca benim bağlantım kopuyor. Modemde sıkıntı yok tüm ısıklar yanıyor internet var gözüküyor ama bağlanmıyor, reset çekiyorum düzeliyor bu sefer onlarınkı gidiyor, 5 dk sonra onlar reset çekiyor benimki gidiyor ağlar mı çakışıyor artık nedir bunun bir çözümü yok mu? Hiçbir yerde bulamadım

Aynı hat üzerinden mi paylaşıyorsunuz? Bunun olmasının tek yolu, tek aboneliğin soketlerini paylaşmaktır.
Eğer hatlar farklı ise ve kablosuz yüzünden hata alıyorsanız da ikinizin modeminin sinyal kanalları karışıyor olabilir.

İki modeminde tüm ışıkları yanıyor mu aynı anda özellikle DSL ve internet ışıkları?
Modeme kablosuzmu bağlanıyorsunuz?
hocam benım evımde tek modem var , diğer modem komşunun büyük ihtimal oda bağlattırmış , onların modemi açılınca benım bağlantı kopuyor
Aynı hat üzerinden mi paylaşıyorsunuz? Bunun olmasının tek yolu, tek aboneliğin soketlerini paylaşmaktır.
Eğer hatlar farklı ise ve kablosuz yüzünden hata alıyorsanız da ikinizin modeminin sinyal kanalları karışıyor olabilir.
hocam büyük ihtimal sinyal karışıyor onlar modemini açınca benim bağlantım kopuyor bunun bir çözümü yok mudur

Hocam benım evımde tek modem var, diğer modem komşunun büyük ihtimal oda bağlattırmış, onların modemi açılınca benım bağlantı kopuyor.

Hocam siz öncelikle her iki modemide açın ve dediğim ışıkları kontrol edin.
Eğer modemin birisinin internet ve DSL ışığı aynı anda yanmıyorsa Telekom kutusundan aynı hatta bağlanmış kablılarınız.

Eğer ikisininde ışığı aynı anda yanıyorsa farklı bir tavsiyede bulunacağım.
Modeme kablosuzmu bağlanıyorsunuz bu bilgide gerekli.

Hocam siz öncelikle her iki modemide açın ve dediğim ışıkları kontrol edin.
Eğer modemin birisinin internet ve DSL ışığı aynı anda yanmıyorsa Telekom kutusundan aynı hatta bağlanmış kablılarınız.

Eğer ikisininde ışığı aynı anda yanıyorsa farklı bir tavsiyede bulunacağım.
Modeme kablosuzmu bağlanıyorsunuz bu bilgide gerekli.
hocam diğer modeme erişimim yok fakat benım bağlantım koptugu zaman bile dsl ısıgım sönmüyor bu ağa bağlanılamıyor diyor , laptopddan kablosuz bağlanıyorum

Bilgisayarınıza kendi internetiniz dışında başka bir internet ağına bağlandınız mı?
hayır hocam baglanmadım
Kablosuz ağınızın adını değiştirip deneyin.
denedim hocam şu an onlar modemi kapattılar buyuk oıhtımal , kablosuz lsitesiden onlarında modemi gözükünce benım baglantım gıdıyor sorunum o

Geri
Yukarı