Başka ülkede askerlik yapmak

VeliKaracali

Femtopat
Takılmadan konuşabildiğim İngilizce dilinin C1 seviyesinde bilgi sahibiyim. Amerika'da oturma iznim var ama vatandaşlık almak için daha sürem dolmadı. Şu anda Türkiye'de ailemin yanındayım. Amerikan askeri olmak istiyorum fakat sanırım oturma izni yeterli olmuyormuş. Türkiye'de askerlik yapmak istemiyorum. Ne yapabilirim?

Takılmadan konuşabildiğim İngilizce dilinin C1 seviyesinde bilgi sahibiyim. Amerika'da oturma iznim var ama vatandaşlık almak için daha sürem dolmadı. Şu anda Türkiye'de ailemin yanındayım. Amerikan askeri olmak istiyorum fakat sanırım oturma izni yeterli olmuyormuş. Türkiye'de askerlik yapmak istemiyorum. Ne yapabilirim?

Askerlik için vatandaşlık şartı var diye biliyorum.

Ben oturma izni yetiyor diye biliyorum hatta bu vatandaşlık sürecinizi hızlandırıyor diye biliyorum. Yanlış biliyor da olabilirim 🤷🏻.

Green kartın yada süresiz oturum iznin olması lazım.
Requirements for Enlisting If You Are Not a U.S. Citizen
You do not have to be a U.S. citizen to enlist in the military, but you may have fewer options. If you are not a U.S. citizen, you must: Have a permanent resident card, also known as a Green Card
Currently live in the U.S.
Speak, read, and write English fluently

Kaynak: Join the Military | USAGov

Greencard kazanırsam benimde aklımda askerlik yapmak var vatandaşlığı çok daha kısa sürede alabiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı