Basketbol antrenörünün en iyisi olduğunuzu söylemesine güvenmemek

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
Basketbol antrenörüm bana her zaman takımın en iyi şutör olduğumu söylüyor ama ben öyle düşünmüyorum çünkü hazırlık maçlarında veya lig maçlarında genelde benden 1 tane üçlük fazla atan birisi var ama antrenörüm hala benim en iyi şutör olduğumu söylüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Basketbolda iyi bir oyuncu olmak görecelidir, en fazla şutu atıp az isabet ile şutları sonuçlandırmanız iyi bir şutör olduğunuz anlamına gelmez, kıyasladığınız diğer arkadaşa göre az şut çekip yüksek isabetle oyunu oynuyor olabilirsiniz, tabi sizi tanımadığım için bunlar hep varsayım. Basketbol veya herhangi bir takım sporu yaparken rakibe kendini unutturabilmek büyük bir meziyet, oyun zekası gerektirir. Belki de hocanız bunu görmüştür sizde.

Basketbolda iyi bir oyuncu olmak görecelidir, en fazla şutu atıp az isabet ile şutları sonuçlandırmanız iyi bir şutör olduğunuz anlamına gelmez, kıyasladığınız diğer arkadaşa göre az şut çekip yüksek isabetle oyunu oynuyor olabilirsiniz, tabii sizi tanımadığım için bunlar hep varsayım. Basketbol veya herhangi bir takım sporu yaparken rakibe kendini unutturabilmek büyük bir meziyet, oyun zekası gerektirir. Belki de hocanız bunu görmüştür sizde.

Hocam rakibi kendini unutturabilmek derken tam anlamadım hocam geçen maç ben 4'te 3 attım ama bahsettiğim arkadaş 7 de 3 attı ve ben ondan daha az oynadım
Hocam rakibi kendini unutturabilmek derken tam anlamadım hocam geçen maç ben 4'te 3 attım ama bahsettiğim arkadaş 7 de 3 attı ve ben ondan daha az oynadım
@Quixen

Son düzenleme:

@Quixen
Rakip tarafından takip edilmesi zor bir basketbolcu olmaktan bahsediyorum, sahada öyle bir rotasyon ile dolaşıyorsunuz ki man2man defans stilinde oynayan rakibiniz sizi ya unutuyor ya da takip etmekte zorluk çekiyor, bu koşular topsuz oyunda yaptığınız koşular olur, tabiri caizse sahanın her yerinde olabilmek bahsettiğim durum: Zaten doğru anda doğru yerde olursanız sizi boş gören takım arkadaşlarınız da, bu koşuları yapmaya başladığınızı önceden görebilecek bir takım arkadaşına sahip iseniz, mutlaka size pas atacaktır. Yani uzun lafın kısası, sizin topsuz alanda yaptığınız koşular hocanızı etkilemiş olabilir. Eğer bu yazdıklarımı yapmıyorsanız da kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz, oyun zekası her takım oyununda olduğu gibi basketbolda da kritik bir pozisyona sahip, sizi rakiplerinizden ayırt ettirecek bir özellik.

Rakip tarafından takip edilmesi zor bir basketbolcu olmaktan bahsediyorum, sahada öyle bir rotasyon ile dolaşıyorsunuz ki man2man defans stilinde oynayan rakibiniz sizi ya unutuyor ya da takip etmekte zorluk çekiyor, bu koşular topsuz oyunda yaptığınız koşular olur, tabiri caizse sahanın her yerinde olabilmek bahsettiğim durum: Zaten doğru anda doğru yerde olursanız sizi boş gören takım arkadaşlarınız da, bu koşuları yapmaya başladığınızı önceden görebilecek bir takım arkadaşına sahip iseniz, mutlaka size pas atacaktır. Yani uzun lafın kısası, sizin topsuz alanda yaptığınız koşular hocanızı etkilemiş olabilir. Eğer bu yazdıklarımı yapmıyorsanız da kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz, oyun zekası her takım oyununda olduğu gibi basketbolda da kritik bir pozisyona sahip, sizi rakiplerinizden ayırt ettirecek bir özellik.

Teşekkürler hocam yorumunuz için ve pazar günü maçım var ama şöyle bir şey var hocam ben lig maçlarında her zaman heyecanlanıyorum antrenman maçlarında veya hazırlık maçlarında heyecanım yok bu yüzden üçlük yüzdem de fazla ama lig maçlarında bir türlü kendimi gösteremiyorum şut anlamında. Takım arkadaşlarım da bazen bana pas atmıyorlar bu yüzden maçta en fazla 3 tane üçlük deneyebiliyorum öneriniz nedir? Rahatsız ettiysem kusura bakmayın ama hocam
Teşekkürler hocam yorumunuz için ve pazar günü maçım var ama şöyle bir şey var hocam ben lig maçlarında her zaman heyecanlanıyorum antrenman maçlarında veya hazırlık maçlarında heyecanım yok bu yüzden üçlük yüzdem de fazla ama lig maçlarında bir türlü kendimi gösteremiyorum şut anlamında. Takım arkadaşlarım da bazen bana pas atmıyorlar bu yüzden maçta en fazla 3 tane üçlük deneyebiliyorum öneriniz nedir? Rahatsız ettiysem kusura bakmayın ama hocam
@Quixen

Son düzenleme:
Sıradan bir maçmış gibi kendinizi motive edin, zaten belli bir süre geçirdikten sonra, yani sizin için lig maçlarında oynamak sıradan olmaya başladığında daha da heyecan yapmazsınız, sadece biraz zaman tanıyın kendinize, herkes bir işte ustalaşmış olarak o işe başlamıyor. Profesyonellerin profesyonel olmasının sebebi soğukkanlılıklarını koruyabildiklerinden dolayı. Size pas atılmıyor diye motivasyonunuz kırılmasın aksine siz koşu anlamında elinizden gelenin fazlasını yapın maç esnasında; elbet bir noktadan sonra takımın vazgeçilmez hedef oyuncusu olacaksınızdır.

@Quixen
O an akışına bırakacaksın hocan, seyirci, arkadaş izliyor diye strese kapılma ak gitsin o anki oyuna odaklan. Yukarda hocamın söylediklerine de katılıyorum oyun zekası anlamında üstünsündür set bilgin takım oyunun vs. Hem senden 1 tanecik şut sokuyor diye iyi olmuyor gün gelir eser gürlersin gün gelir pasif kalırsın bu değişir ama sen hep esip gürlemek için uğraş. Rakibin sendwn güçlü de olsa, yenileceğiniz aşikar da olsa, en azından en az farkla yenilmeye odaklan.

O an akışına bırakacaksın hocan, seyirci, arkadaş izliyor diye strese kapılma ak gitsin o anki oyuna odaklan. Yukarıda hocamın söylediklerine de katılıyorum oyun zekası anlamında üstünsündür set bilgin takım oyunun vs.

Hocam çünkü ben attığım sayıdan çok asist yapıyorum doğru olabilir teşekkürler hocam yorumunuz için

Hocam çünkü ben attığım sayıdan çok asist yapıyorum doğru olabilir teşekkürler hocam yorumunuz için
Çok şut sokan değil takımına en çok faydalı olan ve o şutun girmesi için arkadaşına set uygulayan perde atan alan yaratan, atamadığında reboundunu alan iyi oyuncudur.

O an akışına bırakacaksın hocan, seyirci, arkadaş izliyor diye strese kapılma ak gitsin o anki oyuna odaklan. Yukarda hocamın söylediklerine de katılıyorum oyun zekası anlamında üstünsündür set bilgin takım oyunun vs. Hem senden 1 tanecik şut sokuyor diye iyi olmuyor gün gelir eser gürlersin gün gelir pasif kalırsın bu değişir ama sen hep esip gürlemek için uğraş. Rakibin sendwn güçlü de olsa, yenileceğiniz aşikar da olsa, en azından en az farkla yenilmeye odaklan.
Hocam bu arada diyelim adamlar uzun bende hep şöyle oluyor " adamlar uzun yenilicez " gibi hislere kapılıyorum ve maç öncesinde de maçta kafamda boş senaryolar üretiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı