Basketbol antrenörünün en iyisi olduğunuzu söylemesine güvenmemek

Hocam bu arada diyelim adamlar uzun bende hep şöyle oluyor " adamlar uzun yenilicez " gibi hislere kapılıyorum ve maç öncesinde de maçta kafamda boş senaryolar üretiyorum
İş kafada bitiyor özgüvenini toparla belki uzun ama kof bilemessin. Sen oyununu oyna hakkını ver korta ter damlasın.
Rakibin sendwn güçlü de olsa, yenileceğiniz aşikar da olsa, en azından en az farkla yenilmeye odaklan.

Hocam bu arada diyelim adamlar uzun bende hep şöyle oluyor " adamlar uzun yenilicez " gibi hislere kapılıyorum ve maç öncesinde de maçta kafamda boş senaryolar üretiyorum
Basketbolda uzun boylu olmak hep avantajlı olduğun anlamına gelmez, ortalama altı bir boya sahipsen uzun boylu olan oyunculara kıyasla genelde daha atik oluyorsun bu boy farkını kendi lehine çevirebilirsin, evet uzun boylular daha kolay rebound alabilirler, daha kolay bloklayabilirler, ama dediğim gibi uzun boylu olanların dezavantajı da genelde hantal olmalarıdır, psikolojik olarak kendinizi yıpratmak yerine bu kısa boyunuzun avantajlarını stratejik olarak en iyi nasıl kullanırım diye kendinizi hırpalayın derim.

Ekleme yapacak olursam; aktif olarak basketbol oynadığım dönemlerde boyum yaklaşık olarak 1.70 gibi bir şeydi, ve pivot santrafor rolünde üçlük çizgisi ve dip çizgi arasında yay koşuları yapıyordum elimde top yokken, sadece bu ezber oyun ile bile antrenörümden, bu oyunun ile çok rahat üniversite takımında oynarsın referansı almıştım. Malum sınav hazırlıkları yüzünden basketbola ara vermek zorunda kalmıştım, tekrar oynamayı denediğimde ise aynı ritim ile oynayamadığımı çok çabuk yorulduğumu fark ettim, tekrar o seviyede ciğer kapasitesine sahip olmak için de zaman ayıramayacağımdan o gün bugündür daha yüksek tempolu olarak basketbol oynayamadım, eğer ileride ara verecek olursan bu söylediklerim aklında bulunsun bir kere o fitliğini kaybettiğinde geri toparlaması zor oluyor, çok mecbur olmadıkça ara vermemeye çalış.

Son düzenleme:
Basketbolda uzun boylu olmak hep avantajlı olduğun anlamına gelmez, ortalama altı bir boya sahipsen uzun boylu olan oyunculara kıyasla genelde daha atik oluyorsun bu boy farkını kendi lehine çevirebilirsin, evet uzun boylular daha kolay rebound alabilirler, daha kolay bloklayabilirler, ama dediğim gibi uzun boylu olanların dezavantajı da genelde hantal olmalarıdır, psikolojik olarak kendinizi yıpratmak yerine bu kısa boyunuzun avantajlarını stratejik olarak en iyi nasıl kullanırım diye kendinizi hırpalayın derim.

Hocam yaşım 13 boyum 170 cm
Hocam yaşım 13 boyum 170 cm

@Quixen sizce boyum nasıl hocam

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı