Basketbol boy uzatıyor mu?

Furkann7

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Futbolcu/Tarihçi/Siyasetçi
Dostlar, kendi çapımda basket oynuyorum. Futbol da oynuyorum. Sizce basketbol boy uzatır mı? Ayrıyeten hala süt, yumurta, yoğurt gibi şeyleri de tükmeteye devam ediyorum. Yaşım 17 buçuk.

Kendi çapında oynaman çok da fayda etmez. Basketbolun boy uzatmasının sebebi büyüme çağında yaptırdığı egzersizlerden dolayı. Boyunun uzamasını istiyorsan basketbol oynamak yerine zıplama ve bacak egzersizleri yapabilirsin.

Zıplama antrenmanlarında '' gelişim döneminde '' ciddi farklar görünüyor. Oynamanı öneririm en kötü 22-23 yaşına kadar. Farkını net bir şekilde göreceksindir.

Her uzun boylu basketbolcu veya her basketbol oynayan uzun boylu olacak diye bir şey yok tamamen yanlış bir algı. Sadece basketbol oynarken yapılan hareketler(yatay-dikey zıplama vb.) Ya da antrenmanlarda yapılan egzersizler özellikle ergenlik döneminde çok boy uzamasına yardımcı olur eğer doğru ve zamanında yapılırsa. Ama bir spor yapmak her zaman iyidir sen oynaya devam et.

Dostlar, kendi çapımda basket oynuyorum. Futbol da oynuyorum. Sizce basketbol boy uzatır mı? Ayrıyeten hala süt, yumurta, yoğurt gibi şeyleri de tükmeteye devam ediyorum. Yaşım 17 buçuk.
aslında basketbol fazla boy uzatmaz boyu uzun olanlar basketbol oynar hem boyun kaç ki Bogues 1.60 a yakın bi boyla NBA da oynuyodu

Potansiyel boya ulaşmak için dikkat edebileceğin hususlar var. Uyku düzeni, yeterli ve dengeli beslenme, hareketlilik, kalsiyum, D vitamini (kemiklerde kullanılabilmesi için güneş ışığına ihtiyaç var, günde en az 20 dakika güneşte durmaya özen göster).

Geri
Yukarı