Basketbolda nasıl daha fazla mücadele edilir?

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
Basketbolda yorulunca mücadele etmeyi bırakıyorum. Nasıl daha fazla mücadeleci olabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kondisyonunuzu arttırmaya odaklanın. Her gün dışarıya çıkıp 45 dakika koşu yapın mesela.

O gün maça ya da antrenmana çıkmadan önce kahvaltını vs iyi yapmış olman önemli. En az 1.5 saat önce doymuş ol. Her gün 20 dakika, 30 dakika düşük tempo koşabilirsin. Benden daha iri bir arkadaşımla bazen maç yapıyoruz ve geliştiğimi düşünüyorum, tavsiye ederim.

Adımlarını geniş atmaya dikkat et. Yani bir tavşan gibi bilekten koş. Üst bacak kasların daha çok oksijen harcar ve daha çabuk yorulursun. Onun haricinde günde belli bir süre hafif tempo koş.
Kulağına tak müziği mis. Ayrıca pozisyonun belli olsun. Sahanın içinde fırıldak gibi bir oraya bir buraya koşma.

Adımlarını geniş atmaya dikkat et. Yani bir tavşan gibi bilekten koş. Üst bacak kasların daha çok oksijen harcar ve daha çabuk yorulursun. Onun haricinde günde belli bir süre hafif tempo koş.
Kulağına tak müziği mis. Ayrıca pozisyonun belli olsun. Sahanın içinde fırıldak gibi bir oraya bir buraya koşma.

Hocam ben kısa forvetim ve nasıl kat edeceğimi bilmiyorum evet komik ama nasıl kat etmem gerek?

Hocam ben kısa forvetim ve nasıl kat edeceğimi bilmiyorum evet komik ama nasıl kat etmem gerek?

Hocam, koç daha öğretmemiş yada anlamadıysan bir taktik vereyim, bilindik bir taktiktir. Forvette iken topu aldığında içeri vermeye çalış olmadı topu oyun kurucuya geri ver ya da en baştan alamadıysan yukarı doğru çık ve hand-off ile al (direkt elinden). Önün boşsa yardır turnikeye kalk ya da içeri yerden sert pas ver. İstersen bir yere pas ver sonra içeri girerken pası geri al ve pota altı at.

Hocam, koç daha öğretmemiş ya da anlamadıysan bir taktik vereyim, bilindik bir taktiktir. Forvette iken topu aldığında içeri vermeye çalış olmadı topu oyun kurucuya geri ver ya da en baştan alamadıysan yukarı doğru çık ve hand-off ile al (direkt elinden). Önün boşsa yardır turnikeye kalk ya da içeri yerden sert pas ver. İstersen bir yere pas ver sonra içeri girerken pası geri al ve pota altı at.

Çok teşekkürler hocam
Hocam, koç daha öğretmemiş ya da anlamadıysan bir taktik vereyim, bilindik bir taktiktir. Forvette iken topu aldığında içeri vermeye çalış olmadı topu oyun kurucuya geri ver ya da en baştan alamadıysan yukarı doğru çık ve hand-off ile al (direkt elinden). Önün boşsa yardır turnikeye kalk ya da içeri yerden sert pas ver. İstersen bir yere pas ver sonra içeri girerken pası geri al ve pota altı at.

Hocam ama koçumuz bize perdeleme şeklinde değil de 1V1 üzerine oynayacağımız söylemişti bunun için de söylediğiniz taktiği mi kullanayım

Son düzenleme:
1V1de pas alıp verme ve screen yapma pek mümkün olmaz😁. Şu arkadaşı izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1V1'de pas alıp verme ve screen yapma pek mümkün olmaz😁. Şu arkadaşı izlemenizi tavsiye ederim.

Hocam ben çembere hızlı gitmek istiyorum ve bunun için de patlayıcı olmam gerekiyor bunun için antrenman tarzında ne yapmamı önerirsiniz?

Geri
Yukarı