Başlangıç için CBR 125R nasıldır?

ilhan taha

Hectopat
Daha fazla  
Honda CBR 125R almayı düşünüyorum bu başlangıç için iyi bir motor olur mu yani kontrol edebilir miyim cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha güvenin varsa Cbr 250 almanı önerrim. Evet kontrol edersin çok güçlü makinalar değil saten. İnternetten incelemelerine bakabilirsin.

İlk sürüşte en kıytırık mobilet bile ulan bununla trafikte nasıl gideceğim diyebilirsin ama trafiğe vs alışınca cbr. 250 bile yetmiyor.
İlk motorum tvs apacheydi 3 sene kullandım cbr 250 aldım. Şehir içinde çok pratik aradan kaçışlarda gayet iyi ama az biraz uzun yolda bayar.
Tavsiyem paran varsa eğitiminide alıp cbr 250 ile başlaman.

Bisiklet ve denge tecrüben var mı ? Araba kullanıyo musun ? Trafik tecrüben var mı ? Bunların hepsi hangi motorla başlaman gerektiğini sana belli eder. CBR 125R ile başlaması , en kolay olan YBR125 ve CBF150'den sonra gelen bi motor. Ama arkadaşların dediği gibi CBR 250R ilede başlayabilirsin. Fakat sürücü kursları iyi bir eğitim vermiyolar. İmkanın var ise öncelikle eğitim alman. Motto(GİS) , Honda , YRA gibi yerlerden eğitim alırsan CBR125R alma derim. Sıkılır 2 ay sonra satmaya kalkarsın. CBR250R, buna param yetmez ama biraz torklu bişey istiyorum dersen Bajaj pulsar 200NS alabilirsin.

Herşey senin sağ eline bakar. Eğer eğitim almadan 250R veya 200NS alırsan boş bir alanda gaz tepkisine ve frenine alış. Tekerlere dikkat et. Asla ön frenden korkma.

Not: Asla ama asla 5 ekipmansız gezmeyin.KASK, mont(kesinlikle sırtlığı olmalı.), eldiven, kevlar bir pantolon(Dizlik değil, kalça ve diz koruması olan bir pantolon) ve bot.

Kazasız belasız sürüşler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı