Başlangıç için DSLR tavsiyesi

klnc

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Fotoğraf işinden anlamıyorum. Sadece anılarımızı kaliteli ve özel bir şekilde ölümsüzleştirmek için eşime hediye alacağım. Siteleri araştırdım, ancak birçoğu güncel değil, araştırdıkça da kafam karıştı. Beni aydınlatabileceklerden yardim istiyorum. Günümüz için, başlangıç seviyesinde uygun fiyat/performans DSLR fotoğraf makineları nelerdir?
Hangi lensler şart?
Ayrıca makinenın Wi-Fi, Bluetooth'ya da NFC gibi herhengi bir kablosuz bağlantısı olan güncel bir makine olmasını istiyorum. Alınmasında çok sakınca olmaz derseniz, 2. El makinelara da açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim Nikon D3500 kullanıyorum. Fotoğraf çekimi için oldukça yeterli ve batarya performansı olarak üst düzey bir cihaz. Tek eksiği Wi-Fi bulundurmaması diyebilirim, ama Bluetooth ile de oldukça efektif kullanılıyor.

Canon EOS 2000D kullanıyorum. Wi-Fi bağlantısı var. Çektiğim bir kaç fotoğrafı aşağıya ekledim. Fotoğraf anlamında gayet güzel. Video çekimi olarak fena sayılmaz. Video olarak bunu çekmiştim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lens olarakta kit lens dışında kesinlikle diyaframı açık lens tavsiye derim. Özellikle portre ve gece düşük ışık fotoğrafları için çok işe yarar. F değeri 1.4 1.8 olan lenslere bakabilirsiniz.

14.jpg

23.JPG

37.JPG

6.JPG

IMG_5953.jpg

Canon EOS 2000D kullanıyorum. Wi-Fi bağlantısı var. Çektiğim bir kaç fotoğrafı aşağıya ekledim. Fotoğraf anlamında gayet güzel. Video çekimi olarak fena sayılmaz. Video olarak bunu çekmiştim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lens olarakta kit lens dışında kesinlikle diyaframı açık lens tavsiye derim. Özellikle portre ve gece düşük ışık fotoğrafları için çok işe yarar. F değeri 1.4 1.8 olan lenslere bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1016309

Eki Görüntüle 1016310

Eki Görüntüle 1016311

Eki Görüntüle 1016312

Eki Görüntüle 1016313
2. fotoğrafta lens filtresi kullandınız mı?

dslr almanı önermem, aynasız makine bakabilirsin. canon m50, sony a6000, fuji xt200 gibi. 5-6k bütçe ister tabi 0 fiyatları, 2.elde daha uyguna bulabilirsin. ama hediye vs olacağı için mümkün mertebe 0 olsun istersin

Başlangıç seviyesi olarak Nikon D3500-Nikon D5600- Canon 2000D- Canon 250D öneririm. Yanına da 35mm 1.8 lens alın sizi uzun süre tatmin edecektir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almanızı da öneririm.

Geri
Yukarı