Başlangıç için Linux dağıtımı önerisi

LocalNet

Hectopat
Daha fazla  
Yavaş yavaş Linux'a geçmek istiyorum. Apt-get dışında pek bir komut bilgim yok. Modern bir arayüzü olan, Windows'a göre daha performanslı bir dağıtım arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Yavaş yavaş Linux'a geçmek istiyorum. Apt-get dışında pek bir komut bilgim yok. Modern bir arayüzü olan, Windows'a göre daha performanslı bir dağıtım arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Mint başlangıç için ideal bir dağıtım olur. Cinnamon başlangıç için güzel bir seçenek ve Xfce de hafif ve uğraşılınca şekilden şekile sokulabiliyor. Onun haricinde KDE ile gelen KDE Neon'ya da Kubuntu dağıtımına bakabilirsin.

Yeni bir kullanıcı olduğunuz için internette sorunlarınızı aradığınızda en kolay çözüm bulabileceğiniz bir dağıtıma yönelmeniz mantıklı olacaktır. Bu kategoriye de kullanıcı sayısından ve internetteki kaynakların çokluğundan dolayı Ubuntu ve Ubuntu tabanlı diğer dağıtımları alabiliriz. Windows'a nispeten daha benzer bir arayüz ararsanız KDE tabanlı Kubuntu güzel bir seçenek olabilir.

Not: Linux ile biraz içli dışlı olduktan sonra Fedora'ya da göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Stabil bir dağıtımdır.

Geri
Yukarı