Başlangıç için Linux dağıtımı

benzer konular.png

Konuyu açmadan önce arama yapmanız daha iyi olacaktır.

Eki Görüntüle 1060728

Konuyu açmadan önce arama yapmanız daha iyi olacaktır.
Haklısınız fakat mesela "Edge" hakkında bir şey göremedim. Yeni konu açmasaydım işlemcim için daha iyi olacağını bilemeyebilirdim belki de.
Linux Mint Cinnamon kuracaksanız, bu işlemci için daha iyi destek sağlayan edge sürümünü kurun. Edge sürüm biraz daha yeni çekirdek ile geliyor ve Ryzen serisi işlemciler için daha uygun.

Herkese önerisi için teşekkürler. Sanırım bunu kuracağım. Başka önerisi olan var mı?

Ben biraz Mac kullandığıma pişmanım. Nedeni ise Can Değer'in hangi OS diye bir videosu var. Orada Microsoft PowerToys ile Mac'teki özelliklerin çoğu var. WSL yani Windows Subsystem Linux mükemmel bir teknoloji. Benim önerim Windows'ta kalmanız olacaktır. WSL veya VirtualBox - VMware gibi teknolojilerle rahatlıkla Linux ile iç içe çalışabilirsiniz. Ubuntu ve Ubuntu tabanlı dağıtımlarla başlamanızı tavsiye ederim. Başlık alakasız olabilir ama gerekli bilgileri edineceğinizden eminim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ben biraz Mac kullandığıma pişmanım. Nedeni ise Can Değer'in hangi OS diye bir videosu var. Orada Microsoft PowerToys ile Mac'teki özelliklerin çoğu var. WSL yani Windows Subsystem Linux mükemmel bir teknoloji. Benim önerim Windows'ta kalmanız olacaktır. WSL veya VirtualBox - VMware gibi teknolojilerle rahatlıkla Linux ile iç içe çalışabilirsiniz. Ubuntu ve Ubuntu tabanlı dağıtımlarla başlamanızı tavsiye ederim. Başlık alakasız olabilir ama gerekli bilgileri edineceğinizden eminim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
WSL ve sanallaştırma yazılımları ilk adım için iyidir. Nasıl kuracağını öğrenmek vs. açısından fikir edindikten sonra sanallaştırma yazılımlarına gerek kalmıyor. Dual boot ile kolayca iş hallediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı