Başlangıçta 'boot0ss: error' Hatası

Arkadaşlar belki biraz geç ama ben farklı bir çözüme ulaştım. Bu çözümde format atmanıza gerek kalmıyor. Mac kurduğunuz disk bölümünü formatladıysanız ve hala açılışta boot0ss gibi hatalar alıyorsanız çözüm burada. Mac usb mizi boot ediyoruz. Bildiğiniz gibi clover ekranı geldiğinde karşımıza diskler çıkıyor. İlk windows diskimizi seçip enter yapıyoruz. (Genellikle windowsun kurulu olduğu disk budur. Zaten seçtiğiniz diskte windows kurulu değil ise uyarı veriyor. O zaman diğer windows disklerini denemeniz gerekir.) Windows açılmadan bilgisayarı power tuşuna basıp kapatıyoruz. Daha sonra usb yi tekrar boot edip windows kurulu diski seçiyoruz. Pc yi az önce powerdan kapattığımız için karşımıza başlangıç onarma veya normal başlatma seçeneği gelecek. Başlangıç onarma kısmından devam edin. İki adet seçim yapabileceğiniz bir ekran gelecek. Şuan o ekranda ne yazdığını hatırlamıyorum fakat 2 adet radio button vardı. Üstteki seçeneği seçip devam edin. Burada açılan ekrandan da başlangıç onarma yı seçin. Bir işlem başlayacak. İşlem bittiğinde bilgisayarınızı resetleyin. Sorunun çözüleceğini göreceksiniz. Ben bu şekilde format atmadan kurtardım. Umarım sorunla karşılaşan arkadaşlarıma bir faydam dokunur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı