boot0af: error ve boot0ss: error

malevolentswan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar 1.5 haftadır girmediğim forum kalmadı şu hackintosh sistemini kuracağım diye, ve sonunda başardım, sitemizdeki tüm yönergeleri izleyerek adım adım doğru sonuca ulaştım, benim sistemim 9.1.2 dual boot videosunda anlatıldığı gibi ahci ayarına izin vermeyen bir biosta gerçekleştirildi. Herşeyi sorunsuzca kurdum, fakat clover bootloaderı hard diskten boot etmesini yine sitedeki yönergelerle yaptığımda, boot0af ayarını aldım, sonra komple sistemi değiştirip clover bootloaderı kurarken mdr yerine ss yi seçip öyle kurdum bu kezde boot0ss: error hatası aldım, bu sorunu nasıl çözerim.

Yükleyici bellek ile kurulum ekranına geliniz ve İzlenceler'den Disk Utility'e tıklayın,
açılan pencere krulumu yaptığınız HDD unmoun yapın sonrasında pencereyi kapatıp tekrar İzlencelerden Terminal'e girim ve vereceğim komutları girin bu komutlar ile kurulu hdd ye boot1h dosyasını yazacağız, boot1h dosyasını yazacağız.

boot1h dosyası
How do you fix Boot0af: error

Boş USB belleğimize boot1h dosyasını atıp bilgisyarımıza bağlıyoruz ardından Terminale girip;

diskutil list
komutunu giriyoruz çıkan ekranda kurulu olan HDD adını alıyoruz benim ki örneğin disk0s2

Sonraında
dd if:/Volumes/usb'nin adı/boot1h of:/dev/HDD nin adı örneğin disk0s2

Hepsi bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef orada arkadaşın anlattığı gibi macOS X'in kurulu olduğu sürücünün bağlantısını kes diyemiyorum, hadi onu geçdim cd/volume/sandisk olan kısımda disk bulunamadı hatası verdi, hadi bari "dd " ile başlayan kodu gireyim dedim anlamadı. Sorunum çözümsüz kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı