Çözüm boot0ss: error hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bende aynı sorunla karşılaştım. Bir kişi format atsak düzelir mi demiş. eğer dos ortamında maci yüklediğiniz diski biçimlendirip tekrar başlatırsanız düzeleceğini sanıyorum.

Dual Boot ile Mav yükledim. Sonra Mav yüklü olan diski sildim. Bilgisayarı yeniden başlattığımda 'boot0ss: error' hatasını aldım. Sonra USB'den Boot edip Windows'a girdim. Format atsam Windows'u yükleme işleminde 'C'yi biçimlendirsem (sadece 'C' var) bilgisayar açlışında hemen hata vermeden Windows'a geçebilir mi ?

Kardeş sorunu ben hallettim. Bende 2 tane HDD var. Ben 2. HDD ye mavericks kurdum. 1.HHD 'de windows ve linux yüklüydü. Öncelikle windows 7 format usb'i taktım. boot ettim ve mac yüklü olan bölümü sildim, yeni bölüm kurup biçimlendirdim. Bilgisiyarımı kapatıp HDD'ye takılan kabloların yerini değiştirdim. Pc'mi yeniden başlatınca BOOT0sss hatası kalktı eğer sizin tek bir tane HDD niz var ise o sorunun çözümünü bilmiyorum. Format atsak düzelir mi dersen de bu sorunu düzeltceğini sanmıyorum.

Clover Configurator kurulmasına rağmen açılışta boot0ss: error hatası alıyorsanız bunun nedeni diskin GPT olmasıdır.

Yapmanız gereken işlem:
  1. Kurlum USB'si PC'ye takılı olsun.
  2. Clover Configurator adlı programı yükleyin ve çalıştırın.
  3. Clover Configurator seçili iken Finder çubuğunda sağ üstteki menüden Extras menüsü altından Mount EFI Partition deyin.
  4. USB belleğinizi seçin (disk2 ya da disk02 olacaktır) ve Mount edin.
  5. USB Bellekteki EFI klasörünü masaüstüne kopyalayın.
  6. Şimdi tekrar Extras menüsü altından Mount EFI Partition deyin. Bu defa disk0'ı seçin, sabit diskiniz yani. Eğer EFI bölümü masaüstüne gelmezse yine Finder çubuğundan Git > Bilgisayar deyin. Solda EFI bölümü gözükmeli.
  7. Şimdi az önce masaüstüne kopyalamış olduğunuz EFI klasörünü az önce Mount ettiğiniz sabit diskin içindeki EFI bölümüne kopyalayın.
  8. Bu işlem sayesinde USB bellekteki Clover sürümünü birebir sabit diske atmış oldunuz. Artık USB bellek olmadan boot edebilirsiniz. (Tabi FakeSMC kext'sini kext Wizard ya da başka bir programla yüklediğinizi varsayıyoruz.

Recep bey ben cift hdd li noteboook a mavreciks kurdum ekran kartı ve ses kartı tamam suan duzgun calısıyor fakat benim pc de efi yok eski bioslardan windows ve mac ayrı disklerde Dual boot yapamayınca sadece diskin birini mace ayırdım
Ne yaptımsa olmadı formda eski bioslar için yazılmıs bir yaz vardı onu yapıncada boot0ss: error hatası alıyorum
Bu arada kurulumu Clover ile Yaptım Mavreciks 10.9.5
Formda bu konu ile ilgili yazıda var onuda denedim fakat degişen hiçbirsey oladı yardımcı olursanız sevinirim
MSI GT683R
İntel i7
Vga Nvidia GTX 560m 1.5 gb GDR5
Led Panel 1980*1080

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı