Hackintosh 'boot0ss : error' hatası

Ajan_47

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 GB DDR2
Ekran kartı
R7 240 2GB
Anakart
GIGABYTE GA-G31 ES2L
İşlemci
CORE 2 QUAD 9300
Sayın arkadaşlar, dün bilgisayarıma Hackintosh Yosemite kurmaya karar verdim. Bunun için @claus hocanın rehberinden yararlandım. (OS X 10.10.5 Yosemite RAW Kurulum İmajı)
Her şeyi doğru bir şekilde yaptım. RAW dosyasını Win32 Disk Imager ile USB'ye yazdım. Sonra HDD'den bir bölümü HFS olarak biçimlendirdim.
Ancak sistemi USB'den boot etmeye çalıştığımda şu hatayı alıyorum:
IMG_20220529_044632.jpg

Nasıl çözebilirim bunu? İnternette 'boot1h' dosyası indirin falan demişlerdi. İndirdim ama hala aynı.

Hayır, OpenCore Bootloader dosyaları. Attığım zipin içindeki EFI klasörünü USB'nin EFI bölümüne atın. Sonrasında EFI/OC/config'e girip içinden Penryn ismini içeren config dosyasını EFI/OC klasörüne atın, sonrasında o dosyanın adını config.plist olarak değiştirin, uzantılar kapalıysa sadece config.

Hayır, OpenCore Bootloader dosyaları. Attığım zipin içindeki EFI klasörünü USB'nin EFI bölümüne atın. Sonrasında EFI/OC/config'e girip içinden Penryn ismini içeren config dosyasını EFI/OC klasörüne atın, sonrasında o dosyanın adını config.plist olarak değiştirin, uzantılar kapalıysa sadece config.
Ekran Alıntısı.PNG

Config klasöründe sadece bunlar var Penryn'i bulamadım.

Edit: Tamam buldum hocam deniyorum şimdi.
Ekran Alıntısı.PNG

Config klasöründe sadece bunlar var Penryn'i bulamadım.

Edit: Tamam buldum hocam deniyorum şimdi.
Vaziyet bu hocam.

IMG_20220529_181311.jpg

Son düzenleme:
OpenCore Legacy kısmında ben de pek bilgili değilim. Önerebileceğim tek şey burada anlattıklarımı denemek. Attıklarımı High Sierra için anlattım, siz de oradakileri takip edip High Sierra Recovery'sini boot etmeyi deneyebilirsiniz. Attığım yazının başında bahsettiğim zip bu:
@M.Meriç geç oldu ama şimdi ne yapacağınızı anlatıyorum, hala kurmak istiyorsanız bakabilirsiniz.
İlk olarak üstte @yusufklncc'ın attığı OpenCore Legacy.zip dosyasını indirin ve içindeki .raw uzantılı dosyayı BalenaEtcher ile USB'nize yazdırın. Yazma işlemi bittiğinde şu işlemleri yapın:
İlk olarak şimdiki EFI dosyanızı bir yere yedekleyin.
Buradan BOOTICE'yi indirin.
Buradan OpenCorePkg'yi Release olanı indirin.
BOOTICE'yi açın ve USB'nizi seçin.
Eki Görüntüle 1375145
Sonrasında alttaki Process MBR'ye basın, alttaki Windows NT'yi seçin ve Restore MBR'yi seçin.
Eki Görüntüle 1375146
Sonra zip olarak indirdiğiniz OpenCorePkg'nin içinden Utilities/LegacyBoot klasörüne girin ve boot0'ı seçin.
Eki Görüntüle 1375148
Restore'a basın ve işlemin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde ana menüye geri dönün ve bu sefer Process PBR'ye basın.
Eki Görüntüle 1375150
Sonrasında BOOTMGR'yi seçin ve Restore PBR'ye basın.
Eki Görüntüle 1375151
Bu sefer de indirdiğiniz OpenCorePkg'nin içinden yine Utilities/LegacyBoot'a girin ve boot1f32 dosyasını seçin ve sonrasında Restore'a basın ve işlemin bitmesini bekleyin.
Eki Görüntüle 1375152
Bundan sonrasında USB'nin içine geçen sayfada anlattığım şekilde hazırladığınız EFI'nizi atın, sonra USB'nizin içinde com.apple.recovery.boot isimli bir klasör oluşturun. Sonrasında o klasörün içine aşağıda attığım zipin içindeki iki dosya olan High Sierra Recovery'sini atın.
Sonrasında bu boot dosyasını direkt USB'nin içine atın ve bilgisayarı USB'den başlatmayı deneyin.
Son olarak USB'nin içi böyle olmalı:
Eki Görüntüle 1375156

Yeni konular

Geri
Yukarı