Basur ameliyatı olan var mı?

Geçmiş olsun hocam. Hocam basur neden olur, olmamak için neye dikkat etmeliyiz, bilenler aydınlatırsa sevinirim?
Teşekkürler. Fazla oturmaktan, tuvalette çok kalmaktan oluyor. Bir de kabızlık düzelmezse basura çeviriyor bildiğim kadarıyla.
Dış basursa ameliyat gerekebiliyor.
Makat dışarı taşıyor tuvalete gittiğimde şişiyor yani, herhalde dış basur bu.

@356280 Bugün hastaneye gittim. Ameliyatlık bir durum yok, krem ve şurup verdi.

2018'den beri aslında vardı basur bende ama son 1 ay kadar kadar şiddetli olmamıştı. En son kaydıma baktığında da 2018 çıktı.

Şurubu kabızlık için verdi. Kremi de günde 3 defa makatın içine sür dedi.

@356280 bugün hastaneye gittim. Ameliyatlık bir durum yok, krem ve şurup verdi.

2018'den beri aslında vardı basur bende ama son 1 ay kadar kadar şiddetli olmamıştı. En son kaydıma baktığında da 2018 çıktı.

Şurubu kabızlık için verdi. Kremi de günde 3 defa makatın içine sür dedi.

Geçmiş olsun hocam.
Adınıza sevindim, umarım komple geçer.

@BERWAR hocam süreci nasıl atlattınız, basur kaçıncı evreymiş ve görünüm olarak nasıl bir biçimdeydi? Bende de basur oldu da ne önerebilirsiniz?

Haklısınız ancak burada basur olmuş diğer insanların tecrübesi de önemli. Sonuçta kimse bir uzman değil fakat deneyimlerini paylaşmak özellikle basur gibi bir rahatsızlıkta bence epey önemli.
Parmağı yemeden bir şey belli olmaz demek istemiştim, teşhis ve tedavi için doktorun yorumu önemli.
Yoksa arkadaşlar yazmışlar zaten ne yaşadıklarını.

Parmağı yemeden bir şey belli olmaz demek istemiştim, teşhis ve tedavi için doktorun yorumu önemli.
Yoksa arkadaşlar yazmışlar zaten ne yaşadıklarını.
Doğruyu söylemek gerekirse ben de parmağı yemeden iyileşmeyi tercih ederim. Yani randevu alsam kim bilir ne zamana verecek ben de böyle düşündüm ama sizin söylediğiniz en doğrusu tabii.

Geri
Yukarı